10 vite pa pirë alkool, ja si e feston reperi i njohur

23/04/2018 - 11:42

Reperi i famshëm amerikan Marshall Mathers, i njohur me emrin e skenës Eminem, festoi 10 vjetorin që nuk ka pirë alkool. 

Eminem ka luftuar me konsuminin e tepër të alkoolit dhe medikamenteve. Në vitin 2005 ai pranoi se shkonte në një qendër rehabilitimi, por shumë shpejt u largua. Në fund të vitit 2007 ai pothuajse vdiq nga një mbidozë aksidentale e metadonit, pas së cilës vendosi të hiqte dorë përfundimisht.

Dhe reperi me anë të një postimi në Instagram kujtoi këtë datë të shënuar për të. Ai postoi një fotografi duke mbajtur në dorë një monedhë të thjeshtë me simbolin e rrethit dhe trekëndëshit të përdorur nga Alcoholics Anonymous, një shoqatë ndërkombëtare ku alkoolistët bëhen pjesë dhe ndihmohen të heqin dorë nga alkooli.

"Duke festuar 10-vjetorin,"-shkruajti 45-vjeçari.

Marshall Mathers zbuloi përvojën drejt vdekjes  në një intervistë për New York Times në vitin 2011 duke thënë: "Unë pija pilula kudo. Unë pija çdo gjë që dikush mund të më jepte."

Duke ia atribuar lënien e alkoolit vazës së tij biologjike Hailie Jade dhe dy vajzave të adoptuara, Lainey dhe Whitney ai tha se zëvëndësoi varësinë me stërvitjen.

"Kur u largova nga rehabilitimi, më duhej të humbasja peshë por gjithashtu duhe të gjeja një mënyrë për të luftuar varëinë. Kështu fillova të bëj stëvitje. Është e lehtë të kuptojmë se si njerëzit e zëvendësojnë varësinë me stërvitje. Një varësi për një tjetër, por që të bën mirë për shëndetin."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Luana Vjollca është një nga moderatoret shqiptare më të përfolura, mbi të gjitha për format e saj seksi. 

Ish-Miss Shqipëria Almeda Abazi ka konfirmuar lajmin e bukur se është në pritje të ëmbël.

Skandali se Ministria e Jashtme greke ka financuar me fonde sekrete mediat në Shqipëri dhe personazhe të famshme shqiptare ka shkaktuar m

Familja e këngëtarit të njohur shqiptar, Shkumbin Ismaili është shtuar me një pjesëtar të ri.

Meghan Markle dhe Princi Harry njoftuan javën e kaluar se presin fëmijën e parë, teksa filluan turneun në Australi, Zelandën e Re, Fixhi

Moderatorja e njohur Fiori Dardha i ka prekur të gjithë ndjekësit e saj përmes një postimi në Instagram teksa ka ndarë me ndjekësit e saj

Teksa vazhdojnë turneun e tyre në Australi, gjatë një fjalimi në Sydney Princi Harry ka dhënë edhe disa indicie për shtatzëninë e Meghan.

Aktorja që luajti rolin e Melania Trump si një striptiste në videon e reperit T.I është shpehur se ka marrë një numër kërcënimesh me vdek

Kur vjen puna te veshja dukesha e Sussexit nuk gabon kurrë.

Këngëtari i njohur Bujar Qamili ka treguar së fundmi detaje nga projektet e tij të fundit muzikore.