50 filma prekës në 8 minuta

15/12/2012 - 19:17

 

Shumë kujt prej nesh, të apasionuar pas filmave, na ka qëlluar të përlotemi ndërsa ndiqnim ndonjë skenë prekëse. Ndoshta dikush ka qarë më shumë se njëherë.

Për të kujtuar skenat më prekëse të filmave hollivudianë e jo vetëm ka menduar BUZZFEED, që ka postuar në Youtube 8 minuta me skena prekëse të shkëputura nga 50 filma mjaft të njohur.

Sekuencat janë të shkurtra, po gjithsesi mund t’iu ringjallin emocionet që kemi përjetuar kur e keni parë atë skenë për herë të parë. Ndër filmat e përfshirë në këtë video janë The Green Mile, Dancer in the Dark, The Bucket List,Stand By Me, The campion etj. 

Montazhin prekës mund ta gjeni në linkun: http://www.youtube.com/watch?v=58VQ7_Hugbg

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Keira Knightley është bërë sërish nënë. Eventi i bukur ka ndodhur disa ditë më parë dhe është mbajtur në fshehtësi të plotë.

Gazetarja dhe moderatorja e njohur e kulturës, Fjodora Fjora, ishte e ftuar në studion e “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, për të ndarë emocio

Prej disa javësh, në media qarkulloi lajmi se moderatorja e njohur e “InTV”, Fatma Methasani ishte në pritje të ëmbël të fëmijës së parë

Sot me mijëra fëmijë në gjithë Shqipërinë u ulën për herë të parë në bankat e shkollës e të tjerë u rikthyen pas disa muajsh pushime.

Ditën e sotme ka nisur sezoni i ri mësimor dhe të shumtë janë vogëlushët që ulen për herë të parë në bankat e shkollës

Në shtator jo vetëm nxënësit përgatiten për fillimin e shkollës por edhe njerëzit e ekrtanit për startimin e sezonit të ri televiziv.

Getoar Selimi mund të cilësohet si një nga meshkujt më me stil të showbiz-it shqiptar, sepse gjithmonë është treguar shumë i kujdesshëm p

Princi Harry feston sot më 15 shtator 35-vjetorin e lindjes.

Moderatorja e njohur Albana Osmani përcjell shumë energji pozitive dhe falë kësaj është shumë e pëlqyer nga publiku.

Ish-deputetja Grida Duma së fundmi ka qenë e ftuar në "Pop Culture", ku rrëfeu disa detaje për veten që më herët nuk i kishte thënë në pu