Adelina Ismajli feston ditëlindjen e 33-të

15/12/2012 - 10:13

 

Këngëtarja Adelina Ismaili, sot feston ditëlindjen e saj të 33-të. Në këtë ditë të veçantë, ajo ka pranuar mesazhe të shumta urimi në rrjetet sociale, përfshirë edhe faqen e saj, ku ka afro 300 mijë fansa.

Adelina Ismaili lindi me 14 Nëntor, 1979 në Prishtinë dhe është fëmja i parë i prindërve Rexhep dhe Mona Ismaili.
Ajo është prezente në skenën muzikore shqiptare që nga viti 1985, kur filloi karrierën si këngëtare për fëmijë.

Krahas së qënit akoma aktive në muzikën shqiptare, aktualisht ajo po punon në zhvillimin e karrierës ndërkombëtare.

Përveç sukseseve në muzikë, Adelina ka sprovuar veten edhe si aktore dhe moderatore.
Në vitin 1997, ajo është shpallur zyrtarisht "Miss Kosova". Po atë vit, në qershor i vjen ftesa që të përfaqësojë Shqipërinë (pasi Kosova nuk ishte shtet), në Miss Globe International si shqiptarja e parë që prezanton bukurinë shqiptare ndërkombëtare.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Regjisori Quentin Tarantino dhe bashkëshortja e tij, Daniella Pick, janë bërë prindër për herë të parë.

Ilda Bejleri është një nga personazhet më të komentuar rreth jetës së saj private për shkak të kuriozitetit të madh të ndjekësve të saj l

Një natë më parë, Aurela Hoxha, ishte pjesë e mbrëmjes së “Vogue” në festën e organizuar në Milano.

Që këto nuk janë kohë të qeta për Paris SG, kjo dihej. Por situata nuk pritet të ndryshojë, përkundrazi është përkeqësuar.

Nuk ishte e lehtë për këngëtaren Selena Gomez të linte pas krahëve lidhjen e saj me Justin Bieber, por duket se ajo e mori veten, ndërsa

Këngëtarja Katy Perry ka humbur ndjenjat gjatë audicionit të spektaklit "American Idol" në Sunriver, Oregon.

Moderatorja Arbana Osmani ka humbur një nga njerëzit e saj më të shtrenjtë, gjyshen.

Në një interviste për revistën "i-D", Gigi Hadid ka zbuluar shumë për jetën e saj personale.

Rudina Dembacaj dhe Mark Frroku tanimë janë një nga çiftet më të komentuar nga publiku për lidhjen e tyre të dashurisë dhe deklaratat që

Monica Bellucci është një ndër aktoret më të njohura italiane, e kjo jo vetëm falë talentit të saj, por edhe pamjes së jashtme.