Aktori grek rrëfen momentin e vështirë: Më thanë je "shqiptar"

19/04/2018 - 11:47

Aktori grek Antinoos Albanis ka rrëfyer një nga momentet më të vështira të karrierës së tij, ku e quajtën shqiptar. Në një intervistë për emision grek "Kou Ku" në TV Star ai ka zbuluar se çarë i ka ndodhur në një "show" ku ishte ftuar për të folur rreth emigracionit.

Aktori i njohur ka treguar se drejtuesit e emisionit i kishin thënë se do të flisnin për të dhe për përvojën e tij.

"Unë i thashë se "çfarë do të jetë", më thonë do të flasim për ju. Po unë çfarë të them? "Për përvojën tuaj", më thonë. "Çfarë është përvoja ime?"- "A nuk je shqiptar?"

"Jo, nuk do ta kisha problem të tregoja nëse do isha, por nuk jam, si keni arritur në atë përfundim?" Dhe ai u përgjigj: "Sepse ju quajnë Albanes."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas publikimit të bashkëpunimin me Ledri Vulën në dhjetor të 2018-ës, reperja Tayna mesa duket po përgatitet për një tjetër projekt me No

Reperi më i ri i “On Records”, Read ka sulmuar Mozzik dhe Loredanën, në një intervistë për emisionin “Sevenbizz”.

Estela Ujka na ka emocionuar të gjithëve ditën e sotme me rrëfimin e saj lidhur me betejën e fituar me tumorin.

Pothuajse e panjohur modelja e famshme Naomi Campbell, me një parruke me kaçurrela, syze piloti dhe një komplet ngjyrë kafe të lehtë, në

Këngëtarja sharmante Zaimina Vasjari në janar të vitit që lamë pas u bë nënë për herë të parë.

Reperja Danielle Bregoli e cila po ngjit majat e suksesit çdo ditë me anë të muzikës, ka vendosur që të hapë një biznes, me të cilin thot

Diva e muzikës pop, Madonna mund të jetë pjesë e festivalit të muzikës Eurovision 2019 që do mbahet në maj në Tel Aviv.

Rita Ora është një ndër këngëtaret me origjinë shqiptare që po korr një sukses të jashtëzakonshëm në arenën ndërkombëtare.

Kohët e fundit, moderatorja shqiptare, Floriana Garo, nuk ka qenë shumë aktive në rrjete sociale, sepse është shumë e angazhuar me biznes

‘Mania’ e fundit që ka pushtuar botën po përhapet me shpejtësi dhe nuk ka lënë jashtë 'dallgës' dhe moderatoren e njohur shqiptare.