Aktori i famshëm akuzohet për ngacmime seksuale nga 8 femra

24/05/2018 - 23:06

   Morgan Freeman është akuzuar për ngacmime seksuale nga disa femra, përfshi dhe reporterët që kanë mbuluar filmat e tij, sipas një raporti të ri.

16 persona folën për CNN rreth aktorit Morgan Freeman, sot 80 vjeç, duke pretenduar se ai ka bërë disa sjellje të pahijshme kundrejt tyre.

8 femra thanë se ishin viktima të ngacmimeve të tij ndërsa 8 të tjera thanë së kishin qenë dëshimtare të veprimeve të tilla.

Të 16 personat akuzuan Freeman për sjellje të papërshtatshme gjatë xhirimeve apo promovimit të filmave të tij në kompaninë e tij të produksionit Revelations Entertainment.

CNN raporton se ka dhjetëra persona të tjerë që kanë punuar për Freeman që janë bërë pjesë e këtij investigimi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ndër çiftet me të njohura kosovare janë bërë prindër sot për herë të parë

Dy moderatoret Luana dhe Marina së bashku me motrën e madhe, Lirën dhe partnerin e Marinës, Getoarin, po shijojnë pushimet në Austri.

Ariana Grande ka hyrë në historinë e Billboard Hot 100.  Këngëtarja është e para artiste që mban tre vendet e para të Billboard në të një

Katër muaj pas ngjarjes tragjike në ish-Bllok, ku u përfshi i fejuari i saj Ervin Mata, Elvana Gjata vendosi të rikthehej në skenë dhe në

Khloe Kardashian dhe Tristan Thompson janë ndarë zyrtarisht për shkak të tradhtisë.

Të përjetosh divorcin nuk është e thjeshtë, por ama disa emra të njohur shqiptarë kanë mundur të ringrihen, të rinisin jetën pas ndarjes

Pasi lansoi këngën “Boll u bo tuj vuajt”, Luana Vjollca mendon se i meriton disa pushime dhe për këtë ajo ka zgjedhur Austrinë

'Të dua shumë' janë fjalët në shqip me të cilat bashkëshorti ka zgjedhur t'i urojë ditëlindjen Almedës.

Mbrëmjen e djeshme ka nisur edhe edicioni i dytë i emisionit "Në kurthin e Piter Panit" në TV Klan.

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka zbuluar surprizën që ka përgatitur prej ditësh në bashkëpunim me këngëtaren Jonida Maliqi