Aktori i njohur turk dënohet me burg

16/05/2019 - 15:54

Dhoma e katërt penale e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor të Stambollit dënoi 13 të pandehur, duke përfshirë edhe aktorët Çağatay Ulusoy dhe Gizem Karaca si edhe këngëtarin Cenk Eren, me 10 muaj burgim për përdorim të lëndëve narkotike.

Ata ishin në mesin e 34 personave të arrestuar në një operacion anti-drogë në Stamboll, në janar të vitit 2013, ndërsa më pas ishin lënë të lirë me kusht por gjyqi ndaj tyre vazhdonte prej më shumë se 6 vitesh.

Ylli i kinematografisë turke u dënua fillimisht me 4 vite e 2 muaj burg së bashku me aktoren Gizem Karaca më 18 maj 2018 me akuzën e trafikut të drogës. Ndërsa këngëtari Cenk Eren u dënua me 6 vjet e 3 muaj burg për të njëjtën vepër penale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bashkëshortja e aktorit të njohur, Gaz Pajës, Ira Seferi është shtatzënë dhe shumë shpejt pritet që ata të bëhen prindër.

Ish-kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli është bërë ditën e sotme gjyshe për herë të parë.

Moderatorja Arbana Osmani është shpesh në qendër të vëmendjes së medias pasi së fundmi po përflitet për lidhjen e saj të re të dashurisë.

Dueti i Era Istrefit me reperin rus Allj, i cili u publikua dy ditë më parë është pritur shumë mirë nga publiku.

Modeja e njohur, Cara Delevingne është përzgjedhur së fundmi të jetë imazhi i kopertinës së revistës "Marie Claire" për muajin shtator 20

Peter Fonda, aktori dhe regjisori i njohur ndërkombëtar i cili mori famë nga roli në filmin"Easy Rider", ka ndërruar jetë në moshën 79-vj

Halle Berry ka treguar që është në formë të mrekullueshme, duke postuar shpeshherë foto në profilin Instagram ku shfaqet sensuale dhe nxj

Pas ndarjes me këngëtaren Miley Cyrus, duket se familja e aktorit Liam Hemsworth nuk dëshiron që ata të kthehen më bashkë.

Erik Lloshi do t’i japë fund beqarisë. Këngëtari do të martohet pas një lidhjeje 7-vjeçare me partneren e tij serbo-kroate Romina.

Të gjithë fansat dhe ndjekësit e çiftit Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez mbeten pa fjalë kur ky i fundit i dhuroi një makinë luksoze për