Aktorja shqiptare bën rrëfimin rrënqethës: Jam abuzuar seksualisht që 12 vjeçe

Postuar: 13/01/2018 - 12:29

Histori pak a shumë dramatike, të cilën ajo nuk e kishte bërë publike më parë, por pas skandalit të abuzimeve seksuale në Hollywood, aktorja me origjinë shqiptare ka vendosur ta tregojë dhe t’iu japë forcë të gjitha femrave.

Bëhet fjalë për aktoren e famshme Eliza Dushku, e cila ka bërë një rrëfim shqetësues duke pranuar se edhe ajo ishte viktimë e abuzimit seksual nga njerëzit e fuqishëm të Hollywood.

Në të vërtetë, ylli i aktrimit ka rrëfyer se kur ishte vetëm 12-vjeçare derisa po xhironte filmin “True Lies”, ishte abuzuar seksualisht nga Joel Kramer, njëri nga koordinatoret kryesor të skenave të rrezikshme në Hollywood, transmeton Zeri.info.

Ajo thotë se që nga ajo kohë ka luftuar me veten e saj duke u munduar ta gjej mënyrën dhe kohën për ta bërë publike këtë por, nuk kishte mundur deri tani.

Edhe pse për këtë ngjarje të tmerrshme ajo u kishte treguar prindërve të saj, vëllait dhe dy miqve me të vjetër, asnjëri prej tyre nuk e kishte ndihmuar.

Ajo tani ka falënderuar kolegët e saj të Hollywood të cilat kanë dal me rrëfimet e tyre për abuzimet seksuale të bëra nga njerëzit më të fuqishëm të Hollywoodit, pasi ia kanë lehtësuar edhe asaj që të tregoj për përjetimet e saj të tmerrshme të cilat edhe sot e kësaj dite i shkaktojnë ankthe, përcjell “Zeri.info”.

Ajo ka rrëfyer se 25 vite më parë, Joel e kishte mashtruar duke e dërguar në një dhomë hoteli me premtimin e bërë prindërve të saj se do ta dërgonte për not në një pishinë.

Aty ai e kishte dhunuar seksualisht edhe pse ajo i kishte thënë të mos e bënte. Në atë kohë ajo ishte 12-vjeçe ndërsa ai 36. Ajo tani i ka inkurajuar aktoret e reja që të flasin nëse dikush tenton të abuzoj me to dhe mos të bëjnë gabimin e saj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja Rezarta Shkurta ka vendosur papritur të ndryshojë look.

Flokë të bardhë platin, sy të akullt, një kapotë e gjatë dhe një shkop në dorë.

Këngëtarja e famshme Nicole Scherzinger, po kalon pushime të nxehta me të dashurin e saj 13 vjet më të vogël.

Moderatorja Alketa Vejsiu është duke shijuar pushimet e verës, por pa u shkëputur totalisht nga puna e saj. 

Gareth Bale ka anuluar dasmën e tij me të fejuarën Emma Rhys-Jones. Çifti duhet të martohej gjatë këtij viti në një kështjellë në Itali.

Që prej ndarjes nga bukuroshja e ekranit Viola Spiro, Arjon Muça duket se ka vendosur që lidhjet e tij të ardhshme të mos jenë më aq të e

Ndër vite, Çiljeta Xhilaga ka bërë disa nga eksperimentet më të guximshme me flokët e saj, të shkurtra me ngjyrë platin, të kuqe të zjarr

Ditën e dytë të pushimeve, Ramush Haradinaj bashkë me vëllanë e tij Dautin, e kanë kaluar në pishinë.

   Pamela Anderson dhe i dashuri i saj futbollist Adil Rami do të kurorëzojnë dashurinë e tyre në martesë.

   Moderatorja e njohur Rudina Magjistari ka nisur pushimet, dhe këtë periudhë ndodhet në Greqi.