Alban Skënderaj reagon kaq çuditshëm në lokal kur dëgjon këngët e tij

Postuar: 21/02/2018 - 13:27

Alban Skënderaj, një ndër këngëtarët më të dashur për të gjithë brezat në Shqipëri, ka një repertor lehtësisht të identifikueshëm dhe njerëzit ia adhurojnë tekstet që krijon dhe muzikën që bën.

Por për vetë Albanin nuk funksionon kështu. Të paktën kur ndodhet në ambiente publike. Kantautori ka treguar për “Wake Up” se kur dëgjon këngët e tij, i ul zërin radios.

Kur jam vetëm edhe e ngre zërin ndonjëherë. Kur jam me njerëz vihem pak në siklet... Edhe kur shkoj diku dhe vendosin një këngë timen, në shenjë respekti, nuk e di, është kulmi”.

Dhe ndodh t’i afrohet punonjësve të lokalit dhe t’i thotë nën zë: “Ule pak se na turpërove, se është turp”.

Modesti e madhe e treguar nga ana e Albanit...

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një modele e cila humbi këmbën e saj në një aksident kur ishte 13 vjeçe, ka zënë vendin e tretë në finalen e këtij viti në "Miss Italia".

   "Phoenix", titulli i albumit më të ri të Rita Orës

   Këngëtarja Bleona Qereti është kthyer tmerrësisht e nxehtë me postimin e saj më të fundit dhe ka një paralajmërim për të gjithë fansat

   Ajo është sot ndër këngëtaret më të njohura dhe më të dashura për publikun shqiptar. Bëhet fjalë për Eli Farën.

   Sezoni i ri televiziv ka nisur me ndryshime të shumta, ku moderatore të njohura kanë kaluar nga një televizion në një tjetër.

Këngëtarja Morena Taraku është e njohur për postimet e shumta në rrjetet sociale.

Bradley Cooper dhe Irina Shayk duan të zgjerojnë familjen e tyre, sipas mediave rozë.

Prej kohësh, Televizioni Klan po përgatitet për një spektakël gjigant, i cili jo vetëm që nuk është transmetuar ndonjëherë në ekranet shq

"Forbes" ka publikuar listën e këngëtarëve me fitimet më të mëdha për vitin 2018 dhe në krye qëndron Jay Z, i cili ka marrë fronin si mbr

   Pak minuta pas publikimit të lajmit për lirimin e Ermal Hoxhës, bashkëshortja e tij, ish-miss-i dhe këngëtarja Rezarta Shkurta publiko