Albana Osmani takon Kriss Jenner në vendin e duhur

24/05/2019 - 10:17

Mund të keni parë postime në Instagram nga një gala e mbajtur në Kanë me hashtag “#amfAR”, por kjo gala nuk ka lidhje aspak me filmat që paraqiten në Festivalin e Kanës. Ajo organizohet çdo vit për të mbledhur bashkë yjet me influencë dhe pushtet që të kontribuojnë në kauzën e amfAR.

“amfAR” – është një organizatë ndërkombëtare jofitimprurëse e dedikuar për mbështetjen e shërimit të AIDS, parandalimit të HIV, edukimit e trajtimit lidhur me këtë sëmundje dhe mbrojtjes së politikave publike të lidhura me AIDS.

Ndonëse në Gala-në e përvitshme takohen personazhe nga e gjithë bota, këtë herë, Albana Osmani nga Shqipëria pati fatin të ishte pjesë për të gjetur lidhje të reja për fondacionin e saj “Ti je një luledielli”.

Atje takoi jo pak VIP-a, ndër to, mamanë e famshme të klanit Kardashian-Jenner, Kris. Albana ka qenë në kohën dhe momentin e duhur sepse nëse ka shkëmbyer disa fjalë me Kriss Jenner me siguri, ka qenë një mundësi e mirë promovimi edhe për fondacionin “Ti je një luledielli”.

Ndër të tjera, Albana ka shkëlqyer edhe me pamjen dhe veshjen që ka zgjedhur në galanë e #amfAR këtë vit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është bërë nënë për herë të dytë.

Padyshim që ndarja e aktores Rudina Dembacaj nga bashkëshorti i saj, Aleksi, ishte një ndër lajmet rozë që bëri xhiron e mediave, ashtu s

Juristja e njohur, Eni Çobani ka zgjedhur një mënyrë shumë romantike për t'i uruar ditëlindjen bashkëshortit të saj.

Largimi i Meghan Markle nga Pallati Mbretëror i Mbretërisë së Bashkuar, ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave botërore gjatë ditëve t

Luana Vjollca ka vendosur të heqë dorë nga VIP-at dhe po përgatitet për një projekt të ri televiziv me çifte të panjohura, që e ka realiz

Ish-gruaja e bossit rus të Chelsea-s, Roman Abramovich, Dasha Zhukova është martuar me bilionerin grek, Stavros Niarchos.

Tuna dhe Patrisi janë një nga çiftet më të përfolura të showbizit shqiptar.

Këngëtarja Era Rusi ishte e ftuar këtë të shtunë në emisionin "Mos i fol Shoferit" në RTV Ora.

Reperja Loredana Zefi, e cila përflitet për një histori të re dashurie me producentin gjerman, Maclud pas ndarjes nga Mozzik, publikoi kë

Një ditë më parë, në media qarkulloi lajmi se këngëtarja e njohur, Rihanna është ndarë nga i dashuri i saj miliarder, Hassan Jameel pas t