Angela Martini i jep fund karrierës si modele

19/08/2019 - 11:27

Angela Martini i ka dhënë fund karrierës si modele për tu fokusuar në disa aktivitete të tjera në jetën e saj. Në intervistën për “Haute Living”, modelja shqiptare rrëfeu se dëshiron të prezantojë edhe anën e saj të brendshme.

"Unë jetoja në Zvicër dhe mora një vendim në mes të natës, i cili më ndryshoi jetën. Sapo zbrita në Miami, shkova tek agjensia e parë e modelingut dhe i thashë: Përshëndetje, unë jam Angela Martini dhe dua të bëhem modele! A mund ta imagjinoni, ata qeshën me mua, por më pëlqyen. I propozova që të punoj për ta dhe të mos paguhem derisa të marr lejen e punës. Ata pranuan dhe që nga ai moment përjetova një periudhë të suksesshme si modele që më solli mundësinë të bëhesha pjesë e një bote, të cilën e kisha ëndërruar që fëmijë. Disa muaj më vonë, kontrata me Elite Modeling New York ishte vetëm një formalitet. Përvec faktit që jam një “binjake” e vërtetë dhe dua shumëllojshmëri në jetë. Pas 8 vitesh në modeling kuptova që dua më shumë në jetën time dhe gjeta rrugën që të shfaq kush jam edhe nga ana ime e brendshme, jo vetëm e jashtme."

Angela ka plot dy vite e gjysmë që po punon për librin e saj, i cili do të publikohet në mes të muajit tetor, kështu, bukuroshja shqiptare është gati të provojë karrierën si shkrimtare.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas deklaratës së Salsano Rrapit në emisionin e mëngjesit “Rreze Dielli”, ku tha se aktorja e njohur e portokallisë, Delinda Disha ishte

E kush nuk e ka parë telenovelën e famshme meksikane, “Kur ti të jesh e imja”.

Ditën e djeshme, këngëtarja e famshme shqiptare, Bebe Rexha publikoi në Instagram një video ku shfaqej në një avion privat teksa bënte kë

Blogeri i njohur nga Durrësi, Olti Curri kohët e fundit ka ndryshuar fizikisht pasi ka humbur shumë peshë.

Ndarja e papritur e Miley Cyrus dhe Liam Hemsworth bëri bujë të madhe në media pasi erdhi vetëm pak muaj pas martesës e pas 10 vitesh das

Adelina Ismaili i ka bërë një dedikim shumë special bashkëshortit të saj, Vali Krasniqi.

Delinda Zhupa ishte një nga ikjet më të fundit nga "Portokallia" për një projekt të ri në Tv Klan.

Këngëtarja Nicole Scherzinger fitoi famë si liderja e grupi të vajzave "Pussycat Dolls" duke shitur 15 milionë albume dhe 40 milionë këng

Keira Knightley është bërë sërish nënë. Eventi i bukur ka ndodhur disa ditë më parë dhe është mbajtur në fshehtësi të plotë.

Gazetarja dhe moderatorja e njohur e kulturës, Fjodora Fjora, ishte e ftuar në studion e “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, për të ndarë emocio