Ariana Grande është "Gruaja e vitit"

08/11/2018 - 15:58

Këngëtarja e famshme Ariana Grande do të marrë çmimin "Gruaja e vitit" në edicionin e 13-të të “Gruas në Muzikë”.

Ylli i muzikës pop do të nderohet në eventin e Billboard Women in Music dhe çmimin gala në New York më 6 dhjetor.

Grande i bashkohet ikonave që janë nderuar më parë, ku përfshirhen  Selena Gomez, Madonna, Lady Gaga dhe Taylor Swift.

"Ajo ka guxim, po bën këngët më të mira të karrierës së saj muzikore dhe absolutisht e meriton titullin "Gruaja e Vitit","-tha Ross Scarano, i Billboard.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Modelja Emina Cunmulaj i ka bërë një dedikim mjaft të ndjerë bashkëshortit të saj.

Dy vite më parë, Ergi Dini, fituesi i një prej edicioneve të talentshow-ut, "X-Factor", humbi jetën bashkë me mikun e tij si pasojë e një

Dhuna në familje pritet t'i kushtojë lirinë yllit të UFC-së, Arnold Berdon.

Duke diskutuar për rrjetet sociale dhe imponimin që ato u japin adoleshentëve për të kopjuar modelet e gabuara, i ftuar në emisionin "Opi

Robert De Niro është ndarë nga bashkëshortja e tij, Grace Hightowe, duke i dhënë fund martesës mbi 20-vjeçare.

Katy Perry renditet e para në listën e femrave më të paguara në industrinë e muzikës për vitin 2018.

Pas më shumë se 1 muaji këngëtari Arkimed Lushaj i njohur si Stresi ndodhet në burg, pasi u arrestua në Tiranë me akuzën e pjesëmarrjes n

Aktori i njohur Bes Kallaku feston gjatë ditës së sotme 33-vjetorin e lindjes.

Aktori i njohur i humorit Agron Llakaj ka qenë i ftuar në emisionin “360 gradë”.

Me sa duket, lajmet për një zënkë mes Agon Amigës dhe Getoar Selimit, nuk qenkan fare të vërteta.