ASA ndalon një foto të American Apparel

15/12/2012 - 17:14

SHBA- Autoriteti i Standarteve të Reklamave (Adversiting Standards Authority) në Britaninë e madhe ka ndaluar një foto të fushatës publicitare të markës së njohur amerikane të veshjeve American Appareltë publikuar në kopertinën e revistës Vice Magazine.

Imazhi për të cilin ASA ka kritikuar markën amerikane shfaq një vajzë të re të ulur në karrike me këmbët e ngritura lart dhe me të brendshmet që i duken mjaft qartë. ASA e ka cilësuar reklamën të papërgjegjshme dhe ofenduese.

Kjo nuk është hera e parë që American Apparel bën gabime të tilla. Kompanisë amerikane iu tërhoq vëmendja në vitin 2009 për përdorimin e modeleve shumë të reja në poza seksi. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Fatmir Hysenbelliu i ftuar në emisionin “Glamour Zone” në TV Ora ka treguar sakrificën më të madhe që ka bërë për dashurinë.

Këngëtarja e njohur, Enca Haxhia ka falënderuar të gjithë miqtë dhe dashamirët që i kanë qëndruar pranë në këto çaste të vështira që po k

Mamaja e këngëtares Xhesika Polo, njëherazi edhe motra e këngëtares së njohur Valbona Mema, është ndarë nga jeta ditën e djeshme.

Pas javëve të tëra impenjime për shkak të Megxit, më në fund princi William dhe Kate Middleton kanë marrë disa ditë pushime me fëmijët e

Bashkëshortja e kryebashkiakut të Tiranës, Ajola Xoxa ka kujtuar sot të atin e ndjerë në 1-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta.

Këngëtarja dhe aktorja me famë botërore, Duffy, ka treguar se është droguar dhe dhunuar pasi është mbajtur peng për ditë me radhë.

Vitin e kaluar, pasi Roberti u nda nga Nora, u përfol se ai kishte nisur një lidhje të re me një modelen Xhesika Kadiu.

Lart e poshtë po flitet se prej disa kohësh, bukuroshja shqiptare Adrola Dushi, po shijon një romancë të re, të cilën ka preferuar ta mba

Ka eksperimentuar shumë dhe ekrani duket se është një pjesë e pandarë e Eva Muratit, pasi ka nisur fillimisht me spotet publicitare të nd

Ish-regjisori i filmave, Harvey Weinstein është shtruar në spital pasi raportohet se ka ndjerë dhimbje në gjoks pak pasi u dënua me burg