Aurela Gaçe, këngëtarja e vetme që këndoi live në sheshin “Skënderbej”

21/07/2019 - 14:23

Festa e madhe e Digitalb vazhdoi më orë të tëra pak ditë më parë në sheshin “Skënderbej”, duke u mbyllur pas mesnate. Në skenën e koncertit madhështor u ngjitën emra të njohur të muzikës shqiptare, për ta bërë 15 korrikun një datë të paharrueshme.

Elvana Gjata, Ronela Hajati, Young Zerka, Lyrical Son, Mc Kresha, Ledri Vula, Vedat Ademi, Alban Skënderaj, Ylli Limani etj., ishin disa nga këngëtarët që ngritën në këmbë publikun kryeqytetas me performancat e tyre energjike.

Por ndërkohë që shumica e tyre u kishin dhënë rëndësi performancave në skenë duke u paraqitur me playbac, ndryshe ndodhi me Aurela Gaçen.

E sigurt në skenë dhe e sprovuar duke qenë se këndon çdo fundjavë në club-in e saj, Aurela ishte e vetmja që këndoi live në këtë koncert.

Këngëtarja shoqëorhej nga vajza e madhe dhe bashkëshorti i saj menaxher, Skerdi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pak kohë më parë Robert Berisha habiti të gjithë kur me anë të një postimi në rrjetet sociale njoftonte se ai dhe Nora ishin ndarë.

Këngëtarja Rovena Dilo mori pjesë këtë vit në “Festivalin e Këngës Magjike” në një bashkëpunim me Hit Man dhe Rolla.

Këngëtari italian Al Bano Carrisi ditën e sotme ka humbur nënën në moshën 96-vjeçare.

Ka ndërruar jetë në moshën 61-vjeçare, ylli i pop-it, Marie Fredriksson.

Të tjera detaje zbardhen nga vdekja e parakohshme e reperit amerikan, Juice Wrld i cili është ndarë nga jeta të dielën në moshën 21-vjeça

Këngëtarja suedeze, Marie Fredriksson, vokalistja e grupit Roxette, ka humbur jetën në moshën 61-vjeçare pas një lufte të gjatë me sëmund

Mbrëmjen e kaluar në emisionin “NIN” ishte e ftuar aktorja Adriana Matoshi, e cila tregoi detaje për jetën e saj profesionale, suksesin d

Nora dhe Era Istrefi kanë vendosur të organizojnë një koncert në Tiranë, fitimet e të cilit do t’i dhurojnë për personat e prekur nga tër

Këngëtari Robert Berisha ishte i ftuar në emisionin “Ftesë në pesë” me Bieta Sulon, ku ka folur edhe njëherë për divorcin e tij nga Nora,

Besa Kokëdhima, ishte artisja e cila hoqi dorë nga pjesëmarrja në festivalin e “Këngës Magjike” me arsyetimin se nuk mundte të këndonte p