Balerini i njohur shqiptar i jep fund beqarisë!

28/05/2018 - 19:10

   Ai është një nga ikonat e baletit shqiptar dhe prej vitesh është kthyer në një nga emrat më të rëndësishëm të kësaj disipline edhe në Itali.

Por këtë herë nga balerini Kledi Kadiu na vjen një lajm sa i përket jetës së tij personale. Ai dhe partnerja e tij, Charlotte Lazzari do të lidhen në martesë pas disa vitesh bashkëjetesë. 

Lajmi i bë i ditur nga VOX ALBANIAE.COM, i cili bën me dije se ceremonia e martesës së çiftit të famshëm do të mbahet më datë 28 qershor në periferi të Romës, pikërisht buzë liqenit të Braçiano-s. 

Gjithashtu janë zbuluar edhe disa nga emrat e të ftuarve mes të cilëve Maria de Filippi, Ermal Meta, Ambeta Toromani, Klaudia Pepa. Çifti kanë sëbashku një vajzë 2-vjeçare me emrin Lea.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E ftuar në emisionin televiziv “Extra” këngëtarja me origjinë shqiptare, Bebe Rexha rrëfeu për herë të parë frikën që pati pasi të dy pri

Gazetarja Dasara Karaiskaj ishte e ftuar së fundmi në emisionin "Mes Yjesh" në Ora News.

Këngëtarja Jennifer Lopez është mjaft aktive në rrjetet sociale, ku pasqyron jetën familjare dhe aktivitetet e saj të panumërta.

Belen Rodriguez dhe Stefano De Martino janë ndarë përsëri.

Naomi Campbell, supermdolja e famshme, ka ditur sërish si të tërheq vëmendjen me fotot më të fundit të shkrepura në metronë e New York.

Një ditë më parë, Armina Mevlani, bëri një postim që i bëri të gjithë të dyshojnë se ajo ishte në pritje të ëmbël.

Nëna e Nejmarit, Nadine Goncalves tërhoqi vëmendjen e të gjithëve, kur para pak kohësh njoftoi lidhjen me 23-vjeçarin Tiago Ramos, me të

Ka kalur më tepër se një vit që nga publikimi i fotove topless, të balerinës së mirënjohur Isida Mollaymeri, dhe sërish vazhdojnë të kome

Ribashkimi i Jonida Maliqit me Romeon ka qenë padyshim lajmi i këtyrë ditëve karantine.

Gjatë kësaj periudhe izolimi, Rita Ora ka qëndruar në një vilë me qira, në periferi të Londrës.