BBC artikull për Bebe Rexhën: Edhe ajo pjesë e "pushtimit shqiptar"

16/06/2018 - 16:06

   Këngëtares me origjinë shqiptare Bebe Rexha i është kushtuar një artikull prej një ndër mediave më prestigjioze botërore si BBC.

Ky artikull vjen përpara publikimit të albumit të saj të më të ri “Expectations” që pritet të publikohet me 22 qershor. Sipas BBC, Bebe Rexha, ashtu si Dua Lipa dhe Rita Ora, janë pjesë e pushtimit Shqiptar të top listave botërore.

“Ka diçka në ujin e shqiptarëve. Jemi të fortë. Nuk na mund asgjë”, është shprehur këngëtarja teksa tregon se origjinë e të dy prindërve të saj është nga Shqipëria. Në këtë artikull gjithashtu shkruhet se ajo ka realizuar një sërë hitesh për artistë si Eminem, Rihanna, Selena Gomes, Nick Jonas dhe Iggy Azalea.

 Ndërkohë kënga e saj më e fundit “Meant to Be’ ka shitur 4 milion kopje në SHBA duke u renditur në majat e klasifikimit amerikan.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy moderatoret Luana dhe Marina së bashku me motrën e madhe, Lirën dhe partnerin e Marinës, Getoarin, po shijojnë pushimet në Austri.

Ariana Grande ka hyrë në historinë e Billboard Hot 100.  Këngëtarja është e para artiste që mban tre vendet e para të Billboard në të një

Katër muaj pas ngjarjes tragjike në ish-Bllok, ku u përfshi i fejuari i saj Ervin Mata, Elvana Gjata vendosi të rikthehej në skenë dhe në

Khloe Kardashian dhe Tristan Thompson janë ndarë zyrtarisht për shkak të tradhtisë.

Të përjetosh divorcin nuk është e thjeshtë, por ama disa emra të njohur shqiptarë kanë mundur të ringrihen, të rinisin jetën pas ndarjes

Pasi lansoi këngën “Boll u bo tuj vuajt”, Luana Vjollca mendon se i meriton disa pushime dhe për këtë ajo ka zgjedhur Austrinë

'Të dua shumë' janë fjalët në shqip me të cilat bashkëshorti ka zgjedhur t'i urojë ditëlindjen Almedës.

Mbrëmjen e djeshme ka nisur edhe edicioni i dytë i emisionit "Në kurthin e Piter Panit" në TV Klan.

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka zbuluar surprizën që ka përgatitur prej ditësh në bashkëpunim me këngëtaren Jonida Maliqi

Çdo detaj i paraqitjes së një personazhi të njohur për publikun ka rëndësi dhe kështu ishte dhe rikthimi i Elvana Gjatës pas kaq shumë ko