Bëri lindje natyrale, rrëfehet Almeda: Ma këshilloi mamaja, ishte shumë e vështirë

20/08/2019 - 14:44

Në muajin maj të këtij viti, aktorja e njohur Almeda Abazi u bë nënë për herë të parë. Ajo solli në jetë të voglin Efehan, të cilin e publikon shpesh në profilin e saj në Instagram.

Tashmë që i biri është tre muajsh, Almeda i është rikthyer edhe njëherë ndjesive të lindjes dhe vështirësive që ka hasur gjatë sjelljes në jetë të të birit.

Në një intervistë për "Magazin D", aktorja ka rrëfyer se pas vendimit për të bërë një lindje natyrale, fshihet mamaja e saj. Ajo e kishte këshilluar ta sillte në mënyrë të tillë të voglin në jetë, pasi vetëm kështu do ta përjetonte tamam ndjesinë e të bërit nënë.

"Nëna më këshilloi të bëjë lindje natyrale pasi që kështu do të përjetoja ndjesinë e të bërit nënë. Kështu që djalin e solla pa marrë injeksione. Por, krejt procedura zgjati rreth 15 orë dhe ishte shumë e vështirë."-është shprehur Almeda sipas "Xing.al".

Që prej lindjes së djalit, ajo i është përkushtuar tërësisht Efehanit, duke hequr dorë nga çdo projekt televiziv dhe ende nuk e dihet se kur do të rikthehet sërish në ekran.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në emisionin e natës së kaluar, moderatorja Roza Lati ishte ulur në kolltukun e të ftuarit në “Why Not” në TV Ora.

Artisja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora ka uruar 12-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Sir Elton John është detyruar të ndërpresë koncertin e tij në Zelandën e Re pasi u sëmur nga pneumonia.

Këngëtarja Genta Ismaili kohët e fundit është shpesh në qendër të mediave prej kohës kur u zbulua lidhja e saj e dashurisë me partnerin t

Kur këngëtarja e njohur Jennifer Lopez performoi në Super Bowl në fillim të këtij muaji, ajo i dëshmoi botës se mosha është me të vërtetë

Për herë të parë, që prej largimit nga mbretëria, Harry dhe Meghan janë fotografuar bashkë ditën e Shën Valentinit.

Çifti shumë i komentuar i showbizit, Tuna dhe Patris Berisha janë përfolur prej ditësh për një ndarje të mundshme. Fillimisht këngëtarja

Moderatorja e njohur, Floriana Garo, ka festuar ditëlindjen një natë më parë. Ajo ka zgjedhur ta kalojë këtë moment të veçantë pranë mike

Këngëtari i njohur Nicky Jam po martohet!

Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai nëpërmjet një postimi të bërë në Instagram.

Prezantuesja e emisionit “Love Island”, Caroline Flack ka ndërruar jetë në moshën 40-vjeçare.