Berlusconi adopton 5 qengja (VIDEO)

10/04/2017 - 12:18

Këtë vit fushata e ndërmarrë nga Michela Brambilla, për të ndaluar “vrasjen” e qengjave (therjen masive të tyre për Pashkë) mbështetet dhe nga ish- kryeministri italian, Silvio Berluskoni.

Ai ka adoptuar 5 qengja dhe ka zgjedhur t’i bashkohet fushatës së pashkëve për mbrojtjen e kafshëve.

Nëpërmjet sloganit “Për pashkë, zgjidh jetën, zgjidh të qenurit vegjetarianë”, Berluskoni ka postuar dhe një foto në rrjetet sociale, ku ka pozuar me një qengj në duar.  

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Para disa ditësh u njoftua se Elvana Gjata do të publikojë projektin më të ri për këtë fillim vere në Stamboll.

Këngëtarja e njohur, Tanerelle u vu në shënjestër të  kritikave dhe komenteve negative për dekoltenë e saj, pasi parakaloi në tapetin e k

Moderatori i njohur i Top Channel, Alban Dudushi ka përjetuar një nga momentet më të bukura të jetës teksa ka shoqëruar vajzën e tij tash

Propozimi për martesë që futbollisti Taulant Xhaka i bëri të fejuarës së tij Arbenita Nuredini, pushtoi titujt e mediave rozë.

Skandali i tradhtisë së Tristan Thompson ndaj Khloe Kardashian shkaktoi bujë të madhe në media.

“Sunny Hill Festival” ishte një nga ngjarjet më të mëdha kulturore në Kosovë dhe pritet që këtë vit të rikthehet sërish me emrat më mëdhe

Menaxheri i disa artistëve të famshëm përfshirë reperit shqiptar Azet, i cili është shumë i njohur në Gjermani, ka humbur jetën.

Dua Lipa raportohet se e kalon gjithë kohën me vëllanë e Bella dhe Gigi Hadid, Anwar.

Është kthyer në trend tashmë, të cilit nuk i kanë rezistuar shumë personazhe të njohura, rimodelimi i buzëqeshjes.

Moderatorja e "Dite e Re" në "Ora News" është aksidentuar dje (e shtunë, 22 qershor 2019) rreth orës 12 të mesditës, në autostradën Tiran