Bledian Rizvani, ceremonia e martesës së kapitenit në fushën e futbollit

26/05/2014 - 13:15

Durrës, 26 maj 2014 - Në fundjavë kapiteni dhe portieri 29 vjeçar i Teutës, Bledian Rizvani, është martuar në një ceremoni madhështore, e cila ka nisur nga fusha e futbollit për të përfunduar në një ceremoni luksove në mbrëmje në prani të 200 të ftuarve.

Në fushën e futbollit, kapiteni dhe bashkëshortja e tij kanë shkrepur foto artistike ku në njërën prej tyre Rizvani i pakalueshëm në ndeshje zyrtare ka pësuar gol nga një gjuajtje 11 metërshi prej bashkëshortes së tij.

Më pas në mbrëmje përveç familjarëve dhe të afërmve e miqve në ceremoninë e martesës së kapitenit kanë marrë pjesë të gjithë futbollistët dhe zyrtarët e klubit të futbollit Teuta që kanë ndezur edhe më shumë atmosferën në njërin nga komplekset luksozë të qytetit bregdetar.

Durrëslajm.com i uron jetë të lumtur kapitenit të Teutës Bledian Rizvani dhe bashkëshortes së tij Marsida dhe ju servir këto foto ekskluzive nga ceremonia e martesës.

/agjencia e lajmeve "Dyrrah"/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ariana Grande ka hyrë në historinë e Billboard Hot 100.  Këngëtarja është e para artiste që mban tre vendet e para të Billboard në të një

Katër muaj pas ngjarjes tragjike në ish-Bllok, ku u përfshi i fejuari i saj Ervin Mata, Elvana Gjata vendosi të rikthehej në skenë dhe në

Khloe Kardashian dhe Tristan Thompson janë ndarë zyrtarisht për shkak të tradhtisë.

Të përjetosh divorcin nuk është e thjeshtë, por ama disa emra të njohur shqiptarë kanë mundur të ringrihen, të rinisin jetën pas ndarjes

Pasi lansoi këngën “Boll u bo tuj vuajt”, Luana Vjollca mendon se i meriton disa pushime dhe për këtë ajo ka zgjedhur Austrinë

'Të dua shumë' janë fjalët në shqip me të cilat bashkëshorti ka zgjedhur t'i urojë ditëlindjen Almedës.

Mbrëmjen e djeshme ka nisur edhe edicioni i dytë i emisionit "Në kurthin e Piter Panit" në TV Klan.

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka zbuluar surprizën që ka përgatitur prej ditësh në bashkëpunim me këngëtaren Jonida Maliqi

Çdo detaj i paraqitjes së një personazhi të njohur për publikun ka rëndësi dhe kështu ishte dhe rikthimi i Elvana Gjatës pas kaq shumë ko

Sot ajo është një nga këngëtaret më të suksesshme dhe më të pëlqyer në botë. Por kush e zbuloi talentin e Dua Lipës?