Celine Dion nuk mban dot lotët!

10/06/2019 - 20:55

Pas 16 vitesh, me më shumë se 1 141 shfaqje, duartrokitje pafund, Celine Dion përformoi për herë të fundit në Cezar Palace në Las Vegas.

Një mbrëmje e mrekullueshme, ku ishin mbledhur me qindra njerëz për të ndjekur për të fundit herë koncertin e këngëtares. Vite të tëra përkushtim, të cilat Celine ia dedikoi bashkëshortit të saj të ndjerë, me të cilin e nisi çdo gjë.

Teksa këndonte këngën “Over the rainbow” në ekran u shfaqën foto të 51-vjeçares sëbashku me fëmijët dhe burrin e saj Rene Angelil. Tre djemtë e çiftit u bashkuan me Dion në skenë me të cilët mbylli dhe shfaqjen. Një moment që u duartrokit nga e gjithë salla dhe përloti këngëtaren.

Dion u shpreh se ishte krenare për 16 vitet që ka performuar në Las Vegas, ku nuk do tja kishte dalë pa mbështetjen e bashkëshortit të saj, i cili ndërroi jetë në vitin 2016 pas betejës së gjatë me sëmundjen e kancerit.

Dion dhe Angelil, u martuan në vitin 1994, ata kishin 26 vite diferencë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lidhja e këngëtares Jonida Maliqi me aktorin e humorit Romeo Veshaj është konfirmuar pas publikimit të një video, ku ata ishin në një pis

Aktorja dhe këngëtarja Selena Gomez ka qenë në qendër të vëmendjes për shkak marrëdhënies saj me Bill Marry.

Bradley Cooper dhe Irina Shayk do qëndrojnë në shtete të veçanta pas ndarjes së tyre.

Para disa ditësh u njoftua se Elvana Gjata do të publikojë projektin më të ri për këtë fillim vere në Stamboll.

Këngëtarja e njohur, Tanerelle u vu në shënjestër të  kritikave dhe komenteve negative për dekoltenë e saj, pasi parakaloi në tapetin e k

Moderatori i njohur i Top Channel, Alban Dudushi ka përjetuar një nga momentet më të bukura të jetës teksa ka shoqëruar vajzën e tij tash

Propozimi për martesë që futbollisti Taulant Xhaka i bëri të fejuarës së tij Arbenita Nuredini, pushtoi titujt e mediave rozë.

Skandali i tradhtisë së Tristan Thompson ndaj Khloe Kardashian shkaktoi bujë të madhe në media.

“Sunny Hill Festival” ishte një nga ngjarjet më të mëdha kulturore në Kosovë dhe pritet që këtë vit të rikthehet sërish me emrat më mëdhe

Menaxheri i disa artistëve të famshëm përfshirë reperit shqiptar Azet, i cili është shumë i njohur në Gjermani, ka humbur jetën.