Çfarë fshihet pas kafes turke, Ermal Mamaqi dhe Tolgahan Sayisman në një projekt ndërkombëtar?

22/05/2018 - 13:17

Almeda Abazi dhe bashkëshorti i saj, aktori i njohur turk, Tolgahan Sayisman, kohët e fundit janë vënë në qendër të mediave shqiptare, por edhe atyre turke. Bukuroshja shqiptare, prej disa javësh drejton "Dancing with the stars" në Vizion Plus, por edhe partneri i saj, me projektet e reja, është gjithashtu i ndjekur nga sytë kureshtarë.

Pak javë më parë, kur Almeda ishte e ftuar në "Xing me Ermalin" në Tv Klan, në një linjë direkte nga Turqia ishte i ftuar edhe Tolga për të përshëndetur publikun shqiptar.

Ndërsa këtë herë, i ftuar është Ermali. Nga Stambolli, çifti kanë pritur moderatorin e Tv Klan dhe, me sa mësohet, jo vetëm dhe thjesht për një darkë miqësore. Apo një kafe turke.

Siç shkruan Xing.al, darka në pallatin luksoz Çiragan në Stamboll, ka edhe një qëllim shumë të rëndësishëm për Ermalin, por edhe për Tolgahan gjithashtu.

Ermali, pritet të vërë në jetë një projekt të madh ndërkombëtar, në të cilin do të përfshihet edhe aktori turk. Meqenëse Tolga njihet për rolet në serialet turke, ndoshta i radhës është një format i tillë, megjithatë ende nuk ka asgjë konkrete pas "kafes" turke të Ermalit dhe Tolgës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Çifti mjaft i dashur për publikun, këngëtarët Alban Skënderaj dhe Miriam Cani, duket se kanë filluar të planifikojnë dasmën.

Ardi Asllani, stilisti që u kujdes për veshjen e këngëtares Jonida Maliqit në "Eurovision" ka zbuluar disa nga prapaskenat e festivalit.

Moderatori i njohur i Top Channel, Eno Popi ka vendosur të prezantojë fytyrën e ëmbël të vazjës së tij, e cila sot mbush 1 vjeç. 

Sot mbushën 11 vite nga largimi i parakohshëm nga jeta e themeluesit të Top Medias, Dritan Hoxha.

Këngëtarja e njohur shqiptare, Çiljeta ka folur në emisionin ‘Ftesë në 5’ me Bieta Sulon mbi përditshmërinë e saj gjatë muajit të Ramazan

Në një intervistë për "The Sun", këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora ka treguar për vizitën e fundit në Kosovë, pak javë më parë pë

Soni Malaj është një nga këngëtaret më të suksesshme në Shqipëri.

Aktorja dhe ish-missi shqiptar Almeda Abazi ka vetëm pak javë që ka sjellë në jetë vogëlushin e saj Efehan.

Vetëm pak ditë më parë, këngëtarja e njohur shqiptare, Elvana Gjata, u shfaq me njw pamje të kuruar në festivalin e Kanës.