Çfarë i tha Princ Harry, Meghan Markle kur e pa për herë të parë me vello

19/05/2018 - 16:40

Aktorja amerikane Meghan Markle është martuar me Princ Harry-n në një ceremoni në kishën Shën Gjergjit në kështjellën Windsor. Harry dukej shumë i emocionuar kur e pa bashkëshorten e tij për herë të parë me fustanin e nusërisë.

Pasi babai i tij, Princ Charles e shoqëroi drejt altarit, Harry kapi dorën e Markle dhe i tha: "Dukesh mahnitëse. Më mungove." Ai i gjithashtu i tha babait të tij 'Faleminderit', kur ky i dorëzoi Meghan në altar.

Meghan dhe Princ Charles i thanë po njëri-tjetrit dhe u shpallën burrë e grua, ndërsa ceremonia e jashtëzakonshme po ndiqet nga miliona njerëz në mbarë botën.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja Shakira ka fansa të çmendur në të gjithë botën.

Ermal Fejzullahu dhe bashkëshortja e tij kanë festuar sot 10 vjetorin e martesës.

Ajo është një moderatore e sukseshme dhe jeta personale e saj private ka tërhequr gjithnjë vëmendje.

Vetëm disa ditë më parë ai deklaroi në një intervistë për revistën ‘Weekend’ të Daily Mail që do të tërhiqej nga muzika, por sot ka ardhu

Këngëtarja bukuroshe Xhensila Myrtezaj ka publikuar në rrjete sociale një foto ku shfaqet tërësisht pa make-up.

Në librin rreth jetës së Rita Orës është edhe fotografia e lagjes dhe bllokut ku Rita ka pasur shtëpinë në Prishtinë.

Kanye ka befasuar bashkëshorten e tij me deklaratën e tij.

Lady Gaga është fejuar përsëri! Ajo është ndër personazhet më të përfolura të skenës muzikore dhe atë të filmit kohët e fundit.

Ditën e sotme themeluesi i Top Media-s Dritan Hoxha do të festonte 50-vjetorin e lindjes së tij.

Ariana Grande dhe Pete Davidson kanë njoftuar se i kanë dhënë fund romancës së tyre.