“Despacito” thyen 7 rekorde botërore të Guinness

20/10/2018 - 15:06

Luis Fonsi ka marrë shtatë tituj Guinness World Records falë këngës që kryesoi listat e tabelave në janar 2017.

Në faqen e internetit të Guinness World Record, gjyqtari zyrtar Ralph Hannah, i cili i dha titujt këngëtarit, tha: "Në emër të GWR, është një nder të njohim zyrtarisht Luis Fonsi për suksesin e tij në mbarë botën me 'Despacito'."

Ja kush janë rekorde që kënga hit ka thyer:

1- Kënga që qëndroi më shumë javë në top listën Latine të Billboard

2- Videoja muzikore më e shikuar online

3- Videoja muzikore më e pëlqyer online

4-Videoja muzikore më e shikuar në YouTube

5- Kënga më e dëgjuar në botë

6- Videoja e parë në YouTube që ka arritur 5 miliard shikime

7- Videoja më e shikuar online

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ditën e djeshme, aktori i njohur i humorit, Olsi Bylyku, festoi 21-vjetorin e tij të lindjes e sigurisht që nuk mungonin urimet e shumta

Robert Berisha sot cilësohet si një nga meshkujt më tërheqës të showbiz-it shqiptar dhe ka arritur të fitojë zemrat e të gjithëve.

Pasditen e sotme, violinisti shqiptar me famë botërore Olen Çesari ishte i ftuar në emisionin “Ftesë në Pesë” prej ku foli për fëmijërinë

Këngëtarja shqiptare nuk do të jetë më shtetase shqiptare.

Lidhja e përfolur në media mes moderatores së njohur Arbana Osmani dhe regjisorit të emisionit “Dua të të bëj të lumtur”, Eduart Grishajt

Meghan Markle mund të ketë lindur. Është ky dyshimi i mediave britanike dhe që ka filluar të shpërndahet nga të gjithë mediat botërore.

Armina Mevlani është mjaft aktive në ‘Instagram’ dhe herë pas here publikon momente nga përditshmëria.

Moderatorja, Rudina Magjistari rrallë flet për vajzën e saj, por këtë herë ndodhi dhe në emisionin që ajo drejton ku e ftuar ishte Egla H

Në një intervistë për revistën "Class", këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun, Miriam Cani ka treguar pse nuk ka marrë pjes

Nëse çështja me Interin duket se mori një zgjidhje të përkohshme, Mauro Icardi tashmë po përballet me një tjetër betejë, këtë herë brenda