Djali i deputetit të Durrësit promovon Shqipërinë përmes muzikës (FOTO+VIDEO)

16/07/2019 - 17:02

I rritur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shqiptaro-amerikani i njohur me emrin e artit, Big Cruz, ka vendosur që të rikthehet në vendlindje për të realizuar videoklipin e tij të parë me titull “Look Back”.

“Vendosa të realizoj xhirimet e videoklipit në Shqipëri për të promovuar dhe vendin tim në Amerikë”, ka shkruar në një postim në Instagram, Big Cruz, djali i deputetit socialist Fidel Ylli.

Kënga është shkruar nga vetë ai dhe në videoklip, këngëtari ka treguar jo vetëm bukurinë natyrore shqiptare, por edhe atë femërore. Klipi është xhiruar në dy qytetet më të njohura bregdetare, për arsye të natyrës aq të pasur që mbartin, në Sarandë dhe në Vlorë.

Ndërkohë, Panorama shkruan se pas përfundimit të xhirimeve të klipit, ai është larguar për në Amerikë, ku dhe po shijon suksesin.

Bëhet e ditur se aktualisht janë 3 kompani muzikore botërore që presin ta marrin në menaxhim artistin shqiptar, si: Roc Nation (kompania e Jay Z) duke theksuar që është e para kompani që ka treguar interes mbi artistin, Universal Music Group, Republic Records (kompania që ka në menaxhim Justin Bieber, Rihann-en, Lady Gaga etj). Ndërsa Warner Brothers Music Group ka komunikuar me menaxherin e BIG Cruz për një kontratë të mundshme.

Këngëtari ende nuk ka vendosur se te cila kompani do të shkojë, por pavarësisht kësaj duket se edhe një tjetër shqiptar pritet që t’i bashkohet arenës ndërkombëtare të muzikës.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy aktorët e njohur turq Halit Ergenç dhe Berguzar Korel kanë konfirmuar lajmin që qarkullon në media se janë në pritje të fëmijës së tyr

Meghan Markle është e pakapshme. Pasi ka mbyllur kapitullin e pushimeve ajo i kthehet punës së saj.

Pavarësisht se jetojnë në Amerikë, reperi Gashi ka treguar shpesh herë se prindërit e tij i duan traditat.

Pasi hoqi dorë nga modelingu, Angla Martini do të sjellë shumë shpejt librin me sekrete nga jeta e saj, për të cilin ka dhënë një intervi

Britney Spears ka kaluar një periudhë të vështirë kohët e fundit dhe duket se kjo ka ndikuar edhe në perceptimin e saj për jetën.

Pas 11 ditë nga shpallja e ndarjes, aktori Liam Hemsworth ka nisur procedurat e divorcit nga këngëtarja Miley Cyrus.

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa është imazhi i ri i firmës "Yves Saint Laurent".

Modelja shqiptare Adrola Dushi prej disa vitesh është zhvendosur në Amerikë për të zhvilluar karrierën e saj në tokën e ëndrrave.

Këngëtari Flori Mumajesi është shfaqur për herë të parë në publik pas lajmeve për gjendjen e tij të rrënuar ekonomike.

Pas 6 vitesh lidhje çifti i njohur i showbiz, aktorët Katie Holmes dhe Jamie Foxx nuk janë më bashkë.