Dua Lipa ndahet nga i dashuri Isaac Carew

06/06/2019 - 11:25

Në muzikë po shënon suksese të njëpasnjëshme por në jetën personale, gjërat nuk shkojnë si duhet për Dua Lipën pasi raportohet se është ndarë nga partneri i saj Isaac Carew.

Dyshja ishte pajtuar vetëm 18 muaj më parë, por burime për “The Sun” bëjnë me dije se çifti është ndarë sërish pas “përpjekjeve të shumta për të qenë afër njëri-tjetrit”.

23-vjeçarja dhe partneri i saj 33-vjeçar thuhet se janë ndarë në mënyrë sekrete dhe pa bujë, por lajmi ka arritur tek mediat. Burime për ‘The Sun’ janë shprehur se dy të dashuruarit u ndanë për shkak të problemeve që ka shkaktuar axhenda e ngjeshur e secilit dhe largësia.

“Dua dhe Isaac u përpoqën me të vërtetë që të takoheshin me njëri-tjetrin që kur u rikthyen së bashku. Ata donin t’i bënin gjërat të funksiononin dhe gjërat ishin shumë mirë mes tyre për një farë kohe, por ajo sa vjen edhe po bëhet shumë e zënë me punë dhe karrierën muzikore”-ka thënë një burim për The Sun.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është aktorja italiane më e vlerësuar dhe e njohur në botë.

Një ditë më parë, në media qarkulloi lajmi se televizioni “InTV” do të mbyllet për shkak të tërheqjes së drejtuesit të ri, çka ka bërë që

Këngltarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha disa ditë më parë publikoi këngën “Not 20 anymore”, një hit që ia dedikoi vetes me

Tri ditë më parë aktorja Silvia Navarro e njohur në Shqipëri si “Paloma”, publikoi në Instagram një foto e cila u komentua shumë.

Pas ndarjes nga djali i Jozefina Topallit, për Eva Muratin, nuk qarkullonte as një lajm nëse kishte dikë tjetër në krah apo jo.

Këngëtari i njohur Capital T ka zbuluar disa nga detajet rreth projektit “Lejla” në bashkëpunim me Elvana Gjata dhe 2Po2.