Dua Lipa: Pse performanca e Miley Cyrus ishte kaq e veçantë në Kosovë

10/09/2019 - 15:26

Në festivalin Sunny Hill të këtij viti, Dua Lipa bëri të mundur që këngëtarja me famë botërore Miley Cyrus të performonte në Prishtinë.

Dua, e cila organizoi festivalin së bashku me babain e saj, Dukagjinin tregoi për ET se si e mori Cyrus për të performuar në Kosovë.

"Ajo është mbretëreshë! Unë thjesht bisedova me të dhe e pyeta nëse do të vinte. Jam shumë falënderuese ndaj saj sepse në Kosovë ne nuk kemi pasur asnjëherë ndonjë artiste ndërkombëtare si Miley që bëri gjithë atë show. Jo vetëm se ajo erdhi, por dhuroi atmosferë. Njerëzit humbën mendjen e tyre. Ajo ishte kaq e mirë dhe është një natë për tu mbajtur mend,"- tha Dua Lipa.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sot me mijëra fëmijë në gjithë Shqipërinë u ulën për herë të parë në bankat e shkollës e të tjerë u rikthyen pas disa muajsh pushime.

Ditën e sotme ka nisur sezoni i ri mësimor dhe të shumtë janë vogëlushët që ulen për herë të parë në bankat e shkollës

Në shtator jo vetëm nxënësit përgatiten për fillimin e shkollës por edhe njerëzit e ekrtanit për startimin e sezonit të ri televiziv.

Getoar Selimi mund të cilësohet si një nga meshkujt më me stil të showbiz-it shqiptar, sepse gjithmonë është treguar shumë i kujdesshëm p

Princi Harry feston sot më 15 shtator 35-vjetorin e lindjes.

Moderatorja e njohur Albana Osmani përcjell shumë energji pozitive dhe falë kësaj është shumë e pëlqyer nga publiku.

Ish-deputetja Grida Duma së fundmi ka qenë e ftuar në "Pop Culture", ku rrëfeu disa detaje për veten që më herët nuk i kishte thënë në pu

Ditën e djeshme moderatorja, Jonida Vokshi dhe aktori Besnik Krapi u kurorëzuan me martesë në një resort luksoz të qytetit të Durrësit.

Lorik Cana dhe bashkëshortja e tij, Monika, së shpejti do të bëhen prindër për herë rë dytë.

ModeratorjaJonida Vokshi dhe aktori Bensik Krapi i kanë thënë “po” njëri-tjetrit në një ceremoni romantike që u mbajt në Golem.