E kritikuan për peshën, modelja e njohur bën rrëfimin prekës për shëndetin e saj

Postuar: 12/02/2018 - 17:18

Supermodelja e njohur duket se është vënë në qendër të kritikave për shkak të humbjes së peshës. Por, Gigi Hadid nuk ka nguruar t'iu kthejë përgjigje të gjithë kritikuesve nëpërmjet një statusi në Twitter.

Ajo shkruan se është dobësuar për shkak të sëmundjes “Hashimoto Thyroidits”. Vetë sëmundja shkakton humbje peshe, lodhje dhe lëkurë të thatë. Më tej Gigi shkruan se nuk do të komentojë asgjë pasi mund të jetë shumë e dobët por e shëndetshme.

"Mos u merrni me mua, unë kam gjoks kam muskuj, të pasme, kofshe dhe komentet tuaja nuk do ndikojnë aspak tek unë. Ndihem seksi dhe e dua trupin tim"- ka shpjeguar ajo në një tjetër postim në Instagram.

Sipas mjekëve kjo sëmundje mund të dojë muaj ose vite për tu diagnostikuar dhe shkaktohet pasi sistemi imunitar sulmon gjendrat e tiroides duke i bërë ato të fryhen e të dëmtohen.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   "Phoenix", titulli i albumit më të ri të Rita Orës

   Këngëtarja Bleona Qereti është kthyer tmerrësisht e nxehtë me postimin e saj më të fundit dhe ka një paralajmërim për të gjithë fansat

   Ajo është sot ndër këngëtaret më të njohura dhe më të dashura për publikun shqiptar. Bëhet fjalë për Eli Farën.

   Sezoni i ri televiziv ka nisur me ndryshime të shumta, ku moderatore të njohura kanë kaluar nga një televizion në një tjetër.

Këngëtarja Morena Taraku është e njohur për postimet e shumta në rrjetet sociale.

Bradley Cooper dhe Irina Shayk duan të zgjerojnë familjen e tyre, sipas mediave rozë.

Prej kohësh, Televizioni Klan po përgatitet për një spektakël gjigant, i cili jo vetëm që nuk është transmetuar ndonjëherë në ekranet shq

"Forbes" ka publikuar listën e këngëtarëve me fitimet më të mëdha për vitin 2018 dhe në krye qëndron Jay Z, i cili ka marrë fronin si mbr

   Pak minuta pas publikimit të lajmit për lirimin e Ermal Hoxhës, bashkëshortja e tij, ish-miss-i dhe këngëtarja Rezarta Shkurta publiko

   Seldi Qalliu ka shuar çdo dyshim, duke e pranuar publikisht në skenën e “Dance With Me” ndarjen nga Mimoza Shkodra.