Emina Cunmulaj rrëfen arsyen prekëse pse vendosi të presë flokët

14/05/2019 - 10:39

Modelja e njohur, Emina Cunmulaj edhe pse jeton prej vitesh në Amerikë është kthyer herë pas here në Shqipëri për të ndihmuar familjet në nevojë.

Pas ndryshimit në look që habiti jo pak fansat, Emina ka zbuluar arsyen prekëse që ndikoi në këtë vendim. Ajo i dhuroi flokët e saj të gjatë për njerëzit me kancer.

"Pra, ja ku po e them. Unë mendoj ndryshe. Unë nuk mendoj se në jetë, duhet të mendosh gjithë kohës sesi po të shikon bota, apo si mendon ti se do të të shikojë bota. Unë mendoj se ti duhet të jesh ashtu siç do ti ta shikosh veten. Nëse do ta shikosh veten me flokë të shkurtër, bëji flokët e shkurtër. Nëse do ta shikosh veten me flokë të gjatë, mbaji të gjatë", -tha modelja.

Mes lotësh, rrëfeu si humbja e mamasë nga kanceri e bëri të ndjeshme ndaj njerëzve që vuajnë nga kjo sëmundje.

"5 vite e gjysmë më parë humba mamanë, siç mund ta dini, për shkak të kancerit. Në muajin e gjashtë, mbaj mend se fillova të ndihesha në faj. Unë kisha flokë të bukur të gjatë. Për shkak të kimioterapisë, mbaj mend se mamanë time ishte e tmerrshme të mbetej pa flokë. Kështu që, vendosa t’i prisja flokët dhe t’i dhuroja për bamirësi,"-tregoi Emina.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Keira Knightley është bërë sërish nënë. Eventi i bukur ka ndodhur disa ditë më parë dhe është mbajtur në fshehtësi të plotë.

Gazetarja dhe moderatorja e njohur e kulturës, Fjodora Fjora, ishte e ftuar në studion e “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, për të ndarë emocio

Prej disa javësh, në media qarkulloi lajmi se moderatorja e njohur e “InTV”, Fatma Methasani ishte në pritje të ëmbël të fëmijës së parë

Sot me mijëra fëmijë në gjithë Shqipërinë u ulën për herë të parë në bankat e shkollës e të tjerë u rikthyen pas disa muajsh pushime.

Ditën e sotme ka nisur sezoni i ri mësimor dhe të shumtë janë vogëlushët që ulen për herë të parë në bankat e shkollës

Në shtator jo vetëm nxënësit përgatiten për fillimin e shkollës por edhe njerëzit e ekrtanit për startimin e sezonit të ri televiziv.

Getoar Selimi mund të cilësohet si një nga meshkujt më me stil të showbiz-it shqiptar, sepse gjithmonë është treguar shumë i kujdesshëm p

Princi Harry feston sot më 15 shtator 35-vjetorin e lindjes.

Moderatorja e njohur Albana Osmani përcjell shumë energji pozitive dhe falë kësaj është shumë e pëlqyer nga publiku.

Ish-deputetja Grida Duma së fundmi ka qenë e ftuar në "Pop Culture", ku rrëfeu disa detaje për veten që më herët nuk i kishte thënë në pu