FBI: Abramovich nuk është arrestuar

25/03/2013 - 17:33

NJU JORK, 25 mars 2013 – Miliarderi rus Roman Abramovich nuk është arrestuar. Lajmin e konfirmon një zëdhënës i FBI-së, Paul Bresson, i cili hedh poshtë kështu zërat për ndalimin e miliarderit rus në SHBA.

Pasaniku rus ndodhet në SHBA që nga muaji shkurt. Ai mbërriti në Nju Jork në bordin e jahtit të tij gjigand Eclipse për të qenë pranë partneres së tij Daria Zhukova, e cila është shtatzënë.

Mesa duket Zhukova është e vendosur të lindë në SHBA, gjë që e ka detyruar pronarin e klubit të futbollit Chelsea të zhvendoset përkohësisht në brigjet amerikane.

/m.b. Agjencia e Lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Young Zerka dhe Ronela Hajati, janë një nga çiftet më të përfolura të momentit, dhe për faktin që të gjithë e dinë që janë prej vitesh ba

Robert Berisha është një ndër personazhet më të komentuar për momentin për shkak edhe të marrëdhënies së tij me Nora Istrefin.

Këngëtarja e njohur shqiptare, Rita Ora, kohët e fundit ka qenë tejet aktive në publikimin e fotografive ku shfaqet provokative.

I vjetër dhe dorështrënguar. Është ky motivi për të cilën Meital Dohan, 40-vjeçarja artiste, ka lënë aktorin 78 vjeçar Al Pacino.

Reperi i njohur Pop Smoke, është vrarë me armë zjarri brenda banesës së tij. Autoritetet njoftojnë se muzikanti i famshëm, emri i vërtetë

Almeda Abazi dhe Tolgahan Sayisman u bënë prindër për herë të parë në muajin maj të vitit që lamë pas. Almeda solli në jetë djalin e tyre

Aktori James Bond ka anulluar premierën e filmit të tij të ri në Kinë për shkak të virusit vdekjeprurës, koronavirus.

Modelja e njohur e Playboy, Heather Elizabeth Parkhurst është sulmuar nga dy qentë e saj Pitbull e për pasojë ka përfunduar në spital.

E ftuar në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, moderatorja Roza Lati foli hapur edhe për ish-të dashurin e saj, për të cilin është komentuar së

Aktori i humorit, Romeo Veshaj ishte i ftuar ditën e sotme në emisionin "Wake Up", në Top Channel.