Fernando nis shkollën, Çiljeta i dedikon fjalët emocionuese: Dukesh si babai yt

16/09/2019 - 14:45

Sot me mijëra fëmijë në gjithë Shqipërinë u ulën për herë të parë në bankat e shkollës e të tjerë u rikthyen pas disa muajsh pushime. Në këtë ditë nuk munguan urimet e shumta nga ana e prindërve që i ndiejnë emocionet njësoj si fëmijët e tyre. Personazhet e njohur nuk kanë nguruar të ndajnë edhe foto në rrjete sociale shoqëruar me nga një dedikim dhe më i veçanti mund të themi se ishte ai i Çiljetës.

Djali i këngëtares ka nisur klasën e parë dhe sigurisht që emocionet për Çiljetën kanë qenë të shumta. Ajo ka publikuar në "Instagram" një foto të Fernandos në shkollë dhe disa të tjera që nga koha kur ai ka qenë bebe.

Bashkangjitur tyre Çiljeta ka shkruar:

"Biri im dhe shoku im. Nëse Zoti do më lejonte të zgjidhja një djalë nuk ka dyshim se do të zgjidhja vetëm ty, duket sikur ishte dje kur të kam lexuar dhe të kam parë duke luajtur. Sot shikoj një pjesë të vogël të vetes time tek ty në mënyrën si sillesh dhe si i bën gjërat. Edhe pse pjesën më të madhe e ke marrë nga babai yt, mënyrën si dukesh dhe karakterin tënd të fortë si një burrë i madh… Jam mirënjohëse që Zoti kishte planifikuar që të ndihmoja djalin tim të bëhej një zotëri i vogël. Vit të mbarë shkollor dashuria e mamit".

Fernando është djali i vetëm i këngëtares, ndaj lidhja që ajo ka krijuar me të është shumë e fortë. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja Elvana Gjata po komentohet së tepërmi në media për paraqitjen e saj në një event mode të organizuar së fundmi në kryeqytet.

Çifti mbretëror ndodhet për një tur katër ditor në Pakistan dhe duket se janë shtuar detajet se Kate dhe William presin të bëhen prindër

Këngëtarja mjaft e dashur për publikun shqiptar, Aurela Gaçe feston sot ditëindjen e saj të 45-të.

Olsi Bylyku dhe partnerja e tij, Egli janë kthyer një ndër çiftet më të komentuar në showbiz-in shqiptar.

Këngëtarja Barbana Dini ka publikuar një ditë më parë këngën e titulluar "Ku je", në bashkëpunim me të vëllain e ndjerë, Ergi Dini.

Jennifer Aniston nuk i rezistoi dot rrjetit social Instagram,.

Në periudhën që ka qenë brenda në burg Keisi ka qenë mbështetja më e madhe për Stresin.

Ish-bashkëshortja e aktorit të njohur Jeremy Renner e akuzon këtë të fundit për vrasje të mbetur në tentativë dhe të paramenduar.

Blogerja e njohur, Armina Mevlani është një nga femrat më të komentuara të showbizz-it dhe shpesh herë është në qendër të vëmendjes për p

Reperja shqiptare, Tayna po korr suksese të njëpasnjëshme jo vetëm brenda kufijve shqiptarë.