Fitimet marramendëse të Jay Z, këngëtari më i paguar i vitit 2018

18/09/2018 - 11:36

"Forbes" ka publikuar listën e këngëtarëve me fitimet më të mëdha për vitin 2018 dhe në krye qëndron Jay Z, i cili ka marrë fronin si mbreti i muzikës hip hop.

Bashkëshorti i divës së muzikës, Beyonce, sipas Forbes ka një pasuri prej 76.5 milionë dollarë. Ai publikoi albumin "4:44' në vitin 2017 ndërsa në këtë vit do të sjellë albumin e aprë më bashkëshorten Beyonce titullar "Everything is Love". Gjithashtu çifti i famshëm është në një tur botëror që i ka siguruar shumë fitime.

Pas Jay Z, qëndon Diddy me pasuri prej 64 milionë dollarë. Ishte Diddy që kryesoi listën për 3 vite me rradhë, ndërsa tani kaloi në vendin e dytë, i ndjekur nga Kendrick Lamar, Drake dhe J. Cole.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Klea Huta ka publikuar në rrjete sociale një video në të cilën tregon se së shpejti do të sjellë një projekt me partnerin e saj Elgit Dod

Mundësia për një ribashkim të aktorëve të "Friends" është hedhur nga Jennifer Aniston.

Soni Malaj, këngëtarja e dashur për publikun shqiptar, por prej disa kohësh edhe për atë europian, është një prej protagonisteve kryesore

Edhe pse nuk një gjë e tillë nuk këshillohet, Kim Kardashian West ka pranuar se ajo e thyen shpesh herë rregullin e kujdesit të lëkurës.

Teksa Arditi ishte ai që bëri bashkë Fifin dhe Mc Kreshën, të cilët sollën prej këngëve më të bukura të festivalit "Kënga Magjike", këngë

Flori Mumajesi ka qenë në qendër të vëmendjes këto ditë me fitoren në "Kënga Magjike". 

Pas kërcimeve të konkurrentëve, shpeshherë hapet debat në "Dance with me", por këtë herë shkak ishte thjesht një kompliment i moderatores

Kaia Gerber, vajza e supermodelës Cindy Crawford, është kurorëzuar "Modelja e Vitit" në eventin vjetor të Fashion Awards 2018.

Një ndër këngët më të dashura për publikun në “Kënga Magjike” ishte padiskutim “Psikopatja jote” e Fifit dhe Mc Kreshës e cila jo më kot

Ditën e djeshme, të ftuar tek “E diela shqiptare”, Ronela Hajati dhe grupi Revolt Klan patën një debat midis tyre.