George dhe Amal Clooney dhurojnë 100 mijë dollar për fëmijët e emigrantëve

Postuar: 22/06/2018 - 16:57

Fondacioni i George dhe Amal Clooney ka dhuruar 100 mijë dollar për fëmijët e ndarë nga prindërit e tyre emigrant në kufi me SHBA-në dhe që qëndrojnë të mbyllur në qendrat e paraburgimit.

Kritika nga e gjithë bota, kanë ngjallur pamjet ku fëmijët shfaqen në lot. Administrata e Trump i ka bllokuar dhe i ka ndarë forcërisht fëmijët.

Nuk dihen akoma modaliteti i bashkimit familjar dhe fati i fëmijëve që gjenden pa familjet e tyre.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Greta Koçi është një figurë e skenës shqiptare, e cila është bërë e njohur në moshë shumë të vogël.

Ditën e djeshme u zbulua se sezoni i ri televiziv që po vjen me ndryshime të mëdha, ka sjellë moderatoren e re në programin "E diela shqi

Oriola Marashi dhe Kejvina Kthella janë dy nga modelet më të përfolura shqiptare, të cilët herë pas herë provokojnë me postimet e tyre.

Pak ditë pasi u bë nënë për herë të parë, moderatorja Jona Spahiu ka publikuar një video me momentet e ardhjes në jetë të djalit të saj.

Dasma e mbrëmshme mes Elita Rudit dhe reperit Gjiko mori gjithë vëmendjen mediatike duke pushtuar portalet dhe revistat rozë që publikuan

Moderatorja Elita Rudi dhe reperi Gjiko, kurorëzuan dashurinë e tyre në martesë mbrëmjen e djeshme.

I ftuari i dytë i Dojnës për këtë sezon të ri në “Pop Culture” është Arian Çani.

Dren Abazi është ndër këngëtarët shqiptarë mjaft të pëlqyer nga vajzat.

   Rihanna gjithmonë i ka përqafuar rrënjët e saj në Barbados dhe tashmë ajo ka një titull të ri në vendin e saj.

   Rita Ora ka publikuar me videoklip këngën e re "Let you love me".