Gigi Hadid rrëfen sfidat e adoleshencës, kur kujdesej për tre familjarët e sëmurë

08/02/2019 - 14:47

Bella, Anwar dhe Yolanda Hadid kanë folur hapur për betejën e tyre me sëmundjen “Lyme”. Modelja Gigi ishte e vetmja, e cila nuk është e prekur nga kjo sëmundje dhe gjatë adoleshencës së saj duhej të kujdesej për nënën, të motrën dhe vëllain.

Në një intervistë për revistën "Elle", Gigi ka thënë: "Të rritesha në një familje ku të tre pjesëtarët ishin të sëmurë më bëri shumë të pavarur. Nëna ime nuk mund të drejtonte makinën ose të çohej nga shtrati për disa ditë, kështu që unë çoja vëllain në shkollë ose përgatisja drekën. Por ndihesha edhe disi fajtore që isha e vetmja në familje që nuk mund t’i kuptonte atë që po kalonin. Është e vështirë kur e gjithë familja është duke vuajtur dhe ti nuk e di çfarë të bësh."

Sëmundja “Lyme” është një virus bakterial që shfaqet në formën e njollave të kuqe në lëkurë, si dhe shkakton kruarje të shpeshta. Në një formë më të avancuar, pasojat e saj arrijnë deri në humbje të aftësisë lëvizëse të fytyrës, dhimbje të forta koke, temperaturë e lartë, si dhe probleme me zemrën.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pasditen e sotme ishte i ftuar në emisionin “Rudina” Drejtori i Programacionit të “TV Klan”, Albert Dumani.

Aktori i famshëm turk Kivanç Tatlitug së shpejti do të vizitojë Shqipërinë dhe këtë e bëri të ditur Drejtori i Programacionit të “TV Klan

Fansat kanë sulmuar me komente Kylie Jenner në një nga fotot e fundit që ajo ka postuar në Instagram pasi ka dështuar haptazi me Photosho

Më 19 prill, Nora dhe Era Istrefi publikuan bashkëpunimin e parë i cili është pritur mjaft mirë nga publiku.

E cilësuar si një nga vajzat më të bukura shqiptare, të gjithë janë kureshtarë mbi kujdesin që ajo tregon ndaj vetes, ndërhyrjeve estetik

Ish-miss Shqipëria, Egla Harxhi dhe partneri i saj francez Alexander Ale del Basseville kanë qenë prej muajsh në vëmendje të mediave për

Tashmë të gjithë e dimë se Lionel Messi është martuar me dashurinë e tij të fëmijërisë, Antonela Rocuzzo me të cilën ka tre fëmijë.

E ka pranuar gjithmonë që nuk është këngëtar por disa këngë të publikuara nga aktori i humorit, Bes Kallaku kanë rezultuar hite shumë të

Enca është një nga këngëtaret më të komentuara në tregun muzikor shqiptar.