“Gjithë këto shpenzime, s’të dëgjojmë të bësh bamirësi!”, Alketa Vejsiu i përgjigjet ndjekëses: S'kam vjedhur lekë

18/03/2019 - 14:21

Një ditë më parë moderatorja e njohur, Alketa Vejsiu, ndau në profilin e saj në “Instagram” një fotografi nga e diela e saj. Ajo shfaqej shumë ndryshe nga sa jemi mësuar ta shikojmë. 

“E diel me floket rremuje! Ska me rehat! Dite te bukur te gjitheve!”, shkruante bashkëngjitur me foton e cila mori menjëherë mijëra pëlqime dhe qindra komente.

Por një ndjekëse ka një kritikë për Alketën në lidhje me shpenzimet e tepërta dhe i kërkon “llogari” për bamirësitë.

“Këto shpenzime që bëni ju, shiko se njerëzit po vuajnë për bukë, kontribuo dhe ti, s’ta dëgjojmë emrin askund për humanizëm”, thuhet në koment drejtuar moderatores.

Ndërkohë me qetësinë më të madhe, Vejsiu i shkruan se nuk jemi në komunizëm ku të gjithë duhet të jemi të barabartë, por në kapitalizëm.

Gjithashtu Alketa shprehet se i bën në heshtje bamirësitë dhe se ka punuar boll për t’u marrë me llafe në “Instagram”.

“I bëj në heshtje bamirësitë unë. Lekët s’ja kam vjedhur askujt. Punoj e jetoj my way: do të thotë në mënyrën time. S’jetojmë në komunizëm ku të gjithë duhet të jemi të barabartë, jetojmë në kapitalizëm. Do të doja të kisha fuqinë që t’i bëja të gjithë të jetonin mirë, por s’e kam. Dielli është i të gjithëve, ndaj më lër po deshe të ngrohem në diell siç ma ka dëshira këtë të diel. Kam punuar boll gjatë javës dhe sot dua të çlodhem”, ja kthen Alketa.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktorja Bella Thorne ka vendosur t’i përballojë kërcënimet per fotot nudo në një mënyrë ndryshe: i parapriu duke i postuar vetë ajo.

Bebe Rexha dhe Ava Max janë dy këngëtare me origjinë shqiptare që po korrin sukses të jashtëzakonshëm në tregun muzikor ndërkombëtar.

Këngëtarja e famshme, Rita Ora është shfaqur shumë seksi dhe provokuese në rrugët e Londrës.

Edhe pse e shkëputur nga ekrani prej kohësh, moderatorja bukuroshe Marina Vjollca është mjaft aktive në rrjete sociale.

Muajin e kaluar bukuroshja shqiptare Almeda Abazi dhe aktori shumë i dashur turk, Tolgahan Sayisman u bënë prindër për herë të parë me ar

Fjodora Fjora është një nga gazetaret më të njohura të kulturës në Shqipëri.

William Levy dhe bashkëshortja e tij Elizabeth Gutierrez janë drejt ndarjes.

Aktorja e njohur italiane Ornella Muti është dënuar me gjashtë muaj heqje lirie si edhe një gjobë prej €500 për shkak të mospjesëmarrjes

Aktorja Dakota Johnson dhe Chris Martin i kanë dhënë fund lidhjes së tyre 2-vjeçare.

Ledri Vula, Lorik Cana dhe aktori Edi Kastrati janë nderuar me çmimin “Nderi i Gjakovës”.