Harrohen në avion bizhuteritë 4 milionë dollarë të Rita Orës

24/05/2019 - 08:44

Bizhuteritë dhe aksesorët e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora, të cilat ishin të destinuara për paraqitjen e saj në Festivalin e Kanës, janë harruar në avion.

Sipas “AFP”, bizhuteritë me vlerë 4 milionë dollarë ishin huazuar nga një markë luksoze, ndërsa gruaja që po kujdesej për to i ka harruar në avionin e saj në aeroportin e Nicës, në Francë, pasi mbërriti nga Londra.

Kur ajo e kishte kuptuar, avioni ishte nisur për t’u kthyer në aeroportin e Londrës. “Dikush me mendje në re gati humbi disa miliona” tha një polic me shaka. Ai shtoi se bizhuteritë janë kthyer në Nicë nëpërmjet aeroportit Heathrow të Londrës.

28-vjeçarja e lindur në Kosovë, më vonë u shfaq në Kanë më 16 maj duke mbajtur një gjerdan diamanti dhe kishte veshur një fustan të bardhë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtari i njohur Capital T ka zbuluar disa nga detajet rreth projektit “Lejla” në bashkëpunim me Elvana Gjata dhe 2Po2. 

Reperi i njohur shqiptar, Noizy, veç karrierës së suksesshme në muzikë prej disa kohësh ka nxjerrë në treg edhe një linjë bluzash, me emr

Jennifer Lawrence dhe Cooke Maroney janë martuar në fshehtësi?

Prej disa ditësh po përflitet se Rihanna është në pritje të ëmbël dhe ajo e i dashuri i saj miliarderi, Hassan Jameel do bëhen prindër pë

Thashethemet për një fëmijë tjetër në "Kensington Palace" sa vijnë dhe shtohen.

Këngëtarja dhe së fundmi moderatorja Evi Reçi ndonëse ka lindur në Durrës, ajo dhe familja e saj ka jetuar më shumë jashtë Shqipërisë, në

Largimi i aktores Delinda Disha nga Top Channel po diskutohet së shumti në media pas deklaratës së Salsano Rrapit, se ajo iku fshehurazi.

Tashmë të gjithë e dinë se Sokol Balla do të jetë pjesë e “News 24” këtë sezon dhe do të drejtojë emisionin më të rëndësishëm politik në