Për herë të parë publikisht, e ëma përlot Ilda Bejlerin me mesazhin emocionues

16/05/2019 - 14:11

Ilda e ka pasur gjithmonë të shenjtë familjen dhe jetën e saj private. Vështirë të rrëfejë shumë sa herë është fjala për pikën e saj të dobët, sa herë gjendet në intervista të ndryshme mediatike. Edhe raportin me vëllanë, një prej balerinëve më të njohur të skenave ndërkombëtare, e ka të veçantë dhe do që ta mbajë për vete. Ndërsa me prindërit e sidomos me të ëmën, marrëdhënia është më komplekse dhe unike.

Pasditen e djeshme, nga programi “Rudina” ku ishte e ftuar, gazetarja e njohur sportive, veç projekteve televizive, zbuloi edhe këtë raport të ngushtë që ka me të ëmën, kritiken e saj më të madhe, por në të njëjtën kohë, edhe njeriu i saj më special.

Pasi rrëfeu si është ky raport i ngushtë nënë e bijë, Ilda mori një mesazh emocinues nga e ëma, Lola Bejleri, e cila, për herë të parë publikisht i bëri së bijës një mesazh, që e përloti moderatoren si asnjëherë më parë.

“S’ta priste mendja që do isha unë në video ë? Ilda ka qenë një fëmijë rebel, ka pasur personalitet të fortë dhe ambicioz. Por edhe unë nuk kam qenë nga ato nëna që i lavdërojnë fëmijët dhe i tolerojnë. Kjo ka bërë që ne të dyja të duhemi shumë dhe të tolerojmë shumë. Kjo ka bërë gjithashtu që Ilda të jetë kërkuese ndaj vetes dhe profesionit. Edhe pse është bërë e njohur, Ilda e di që kritikja numër 1 e saj jam unë sepse gjithmonë kam dashur që fëmijët e mi të jenë me këmbë në tokë dhe realistë. Po t’i thoni Ildës që i kemi bërë mamit një video, ajo do të thotë:” Obobo, kushedi për çfarë më ka kritikuar mami”. Dua t’i them Ildës që mami e do shumë, është vajza e ëndrrave të mia dhe mami e ka shpirt”, tha Lola Bejleri në videomesazh.

Ndërkohë që dëgjonte fjalët e së ëmës, moderatorja nuk i mbajti lotët. 

“Është hera e parë që mami del në televizor. Ajo është gjithnjë pas kamerave dhe është kritike e madhe. Gjithmonë e kam konsideruar një njeri special. Më ka mbështetur gjithmonë. Na ka shtyrë të bëjmë diçka në jetën tonë dhe gjërat që dëshironim ne në fund të fundit. Kur kam qenë e vogël, kam qenë me idenë se dobësia e mamit është vëllai, por kur Bledi u largua nisa t’i shoh gjërat ndryshe, vajzat janë dashuri për mamin. Jam shumë e surprizuar nga fjalët e saj”, tha Ilda Bejleri.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bashkëshortja e aktorit të njohur, Gaz Pajës, Ira Seferi është shtatzënë dhe shumë shpejt pritet që ata të bëhen prindër.

Ish-kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli është bërë ditën e sotme gjyshe për herë të parë.

Moderatorja Arbana Osmani është shpesh në qendër të vëmendjes së medias pasi së fundmi po përflitet për lidhjen e saj të re të dashurisë.

Dueti i Era Istrefit me reperin rus Allj, i cili u publikua dy ditë më parë është pritur shumë mirë nga publiku.

Modeja e njohur, Cara Delevingne është përzgjedhur së fundmi të jetë imazhi i kopertinës së revistës "Marie Claire" për muajin shtator 20

Peter Fonda, aktori dhe regjisori i njohur ndërkombëtar i cili mori famë nga roli në filmin"Easy Rider", ka ndërruar jetë në moshën 79-vj

Halle Berry ka treguar që është në formë të mrekullueshme, duke postuar shpeshherë foto në profilin Instagram ku shfaqet sensuale dhe nxj

Pas ndarjes me këngëtaren Miley Cyrus, duket se familja e aktorit Liam Hemsworth nuk dëshiron që ata të kthehen më bashkë.

Erik Lloshi do t’i japë fund beqarisë. Këngëtari do të martohet pas një lidhjeje 7-vjeçare me partneren e tij serbo-kroate Romina.

Të gjithë fansat dhe ndjekësit e çiftit Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez mbeten pa fjalë kur ky i fundit i dhuroi një makinë luksoze për