Hygerta Sako tregon se cili është futbollisti i preferuar i kombëtares

17/10/2019 - 21:21

E ftuar në emisionin e mëngjesit “Wake Up” në Top Channel, Sako ka folur për jetën e saj, karrierën dhe futbollin.

 Përsa i përket futbollit shqiptar, Hygerta ka theksuar se sipas saj Kombëtarja nuk ka ende një lider, Pasi Cana nuk është zëvendësuar.

“Për mua një figurë qëndrore e kombëtares ishte kapiteni Lorik Cana, për vet frymën që kishte dhe atë që jepte në fushë. Deri tani ai nuk është zëvendësuar dhe këtë e them hapur. Ende nuk kemi një lider në kombëtare. Si talent Strakosha më duket lojtar shumë i mirë”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjatë vitit të ardhshëm, këngëtarja Pink ka vendosur të shkëputet pak nga muzika që ti përkushtohet më shumë bashkëshortit, Carey Hart dh

Pak javë më parë moderatorja e njohur durrsake Hygerta Sako ndryshoi statusin e saj në Facebook.

I ftuar në emisionin "Glamour Zone", në Rtv Ora, këngëtari Robert Berisha ka folur ndër të tjera për ngjarjen që bëri bujë në fund të ver

Këngëtarja e njohur shqiptare, Genta Ismajli prej disa kohësh ndodhet në Turqi.

Avokati i njohur Spartak Ngjela ishte i ftuar këtë të mërkurë në emisionin “Soiree” me Jonida Shehun në Top Channel për të folur rreth të

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka marrë pjesë së fundmi në shënimin e 50-vjetorit të organizatës së njohur bamirëse, “C

Çifti shumë i famshëm, Angelina Jolie dhe Brad Pitt u divorcuan 3 vite më parë, mirëpo asnjëherë s’kanë mundur të shkëputen plotësisht pë

Një rrëfim mbi të kalurën e Angela Martini dhe nënës së saj është përmbledhur në një libër i shkruar nga vetë modelja, “Dashuri, Shpresë,

Seriali i famshëm televiziv “Friends” duket se do të rikthehet 25 vite, pasi u shfaq për herë të parë në televizion, duke plotësuar kësht

Çagatay Ulusoy, aktori turk i cili u bë i famshëm në Shqipëri me rolin e tij si "Sarp" në serialin "I infiltruari", pothuajse nuk njihet