“I sëmurë mendërisht”, Elton John rrëfen të pathënat e jetës së Michael Jackson-it

14/10/2019 - 10:39

Elton John e ka cilësuar yllin e popit, Michael Jackson si “të sëmurë mendërisht” në librin e tij më të ri me kujtime, titulluar “Me”.

Në këtë vepër, John ndalet gjerësisht te Jackson-i. Në një nga fragmentet e librit, Elton përshkruan gjendjen mendore të artistit.

E kam njohur Michael- in që në moshën 13 apo 14-vjeçare. Ishte një fëmijë tepër i lezetshëm. Pastaj krejt papritur nisi të izolohej nga bota, njësoj siç ndodhi me Elvis Presley- n. Një Zot e di se çfarë droge po merrte, por sa herë që e takoja në vitet e tij të fundit të jetës, e vetmja gjë që mendoja ishte se ky i gjorë e ka të humbur. Ishte vërtet sëmurë mendërisht. Ishte e  vështirë të kaloje kohë me të”, shprehet John.

Libri pritet të publikohet të martën por disa media ndërkombëtare kanë mundur të sigurojnë një kopje të tij.

Po kështu, Elton rrëfen se si në një festë në shtëpinë e tij, ku ftoi edhe Michael- in, ky i fundit u largua nga të ftuarit dhe nisi të luante me djalin e shërbëtores së Elton-it.

“Nuk e di pse, por ai nuk e përballonte dot shoqërinë e të rriturve.”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja e njohur, Rihanna i ka lënë të gjithë pa fjalë me fotot e fundit ku ka pozuar me të brendshme festive.

Me rastin e ditës botërore kundër HIV/AIDS, këngëtarja Madonna ka kujtuar në rrjete sociale një fjalim të vjetër që ka mbajtur në vitin 1

Rita Ora ka nisur një hetim për të zbuluar se kush e spiunoi për festën e saj të 30-vjetorit të ditëlindjes.

Zbulohen detaje të reja rreth vdekjes së legjendës argjentinase Diego Armando Maradona.

Moderatorja Dojna Mema prezantoi këtë vit koncertin virtual që u mbajt me rastin e "Natës së Bardhë" më 29 nëntor, ku artistët u ngjitën

Gjatë karantinës që nisi në muajin mars në mbarë botën, njerëzit ia kanë ndier shumë mungesën berberëve dhe parukiereve, të cilët për mua

Pas publikimit të lajmit të organizimit të festës së 30-vjetorit të Rita Orës me shumë miq në një kohë kur bota mbarë po vuan për shkak t

Partnerja e Ledri Vulës, Sara Hoxha e cila është në fund të pritjes së ëmbël ka bërë një mini-intervistë me ndjekësit në Instagram ku ka