Ikona e muzikës metal diagnostikohet me kancer

18/06/2019 - 18:00

Ikona e muzikës metal është diagnostikuar me kancer dhe ka nisur trajnimin e sëmundjes. Kitaristi dhe vokalisti Dave Mustaine, i grupit Megadeth, ka deklaruar se ka kancer në fyt dhe se po kalon një periudhë shumë të vështirë.

Këngëtari ka preferuar ta bëjë publik lajmin në faqen zyrtare të grupit dhe aty ka rrëfyer vështirësitë që ka hasur.

Është diçka që duhet të respektohet dhe të vazhdosh përpara – por kam hasur vështirësi edhe më parë. Po punoj fort me doktorët dhe kemi hartuar një plan trajtimi, i cili 90% mendohet se do të ketë sukses. Trajtimi ka filluar tashmë,”– shkruan Mustaine.

Grupi ka anuluar tashmë të gjitha koncertet por po vazhdon të punojë për albumin Dystopia. Dave Mustaine e themeloi grupin Megadeth në vitin 1983, pasi u largua nga Metallica.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Programi “Jo Vetëm Modë”, në Tv Klan solli intervistën me stilistin e njohur Joni Peçi.

Kishte menduar se nuk do të bëhej kurrë nënë për shkak të sëmundjes por modelja e njohur e “Victoria’s Secret”, Romee Strijd ka dhënë laj

Aktorja e njohur shqiptare Olta Gixhari e cila e ka zhvendosur jetën e saj në Spanjë në krah të partnerit të saj që ka preferuar ta mbajë

E ftuar në emisionin televiziv “Extra” këngëtarja me origjinë shqiptare, Bebe Rexha rrëfeu për herë të parë frikën që pati pasi të dy pri

Gazetarja Dasara Karaiskaj ishte e ftuar së fundmi në emisionin "Mes Yjesh" në Ora News.

Këngëtarja Jennifer Lopez është mjaft aktive në rrjetet sociale, ku pasqyron jetën familjare dhe aktivitetet e saj të panumërta.

Belen Rodriguez dhe Stefano De Martino janë ndarë përsëri.

Naomi Campbell, supermdolja e famshme, ka ditur sërish si të tërheq vëmendjen me fotot më të fundit të shkrepura në metronë e New York.

Një ditë më parë, Armina Mevlani, bëri një postim që i bëri të gjithë të dyshojnë se ajo ishte në pritje të ëmbël.

Nëna e Nejmarit, Nadine Goncalves tërhoqi vëmendjen e të gjithëve, kur para pak kohësh njoftoi lidhjen me 23-vjeçarin Tiago Ramos, me të