Irma dhe Eranda Libohova marin titullin "Qytetar Nderi" (FOTO)

Postuar: 12/08/2017 - 18:04

Ato janë dy nga këngëtaret më të njohura shqiptare dhe mjaft të dashura me publikun. Por këtë herë motrat këngëtare Irma dhe Eranda Libohova janë nderuar me titullin “Qytetare Nderi” nga vendi i tyre i origjinës, Libohova.

Sipas një njoftimi të publikuar nga Bashkia Libohovë dy motrave iu është akorduar ky titull me motivacionin,

“Këngëtare e famshme me origjinë nga Libohova, artiste e talentuar dhe e papërsëritshme. Origjinale dhe ledhatuese e këngës së muzikës së lehtë dhe asaj popullore. Me interpretimet e saj muzikore është renditur në panteonin e artë të figurave më të spikatura të elitës artistike shqiptare”. 

Ka qenë Irma e cila përmes një postimi në Instagram e ka bërë të ditur marrjen e këtij titulli duke falenderuar për këtë vlerësim.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Pas suksesit që pati në festivalin ‘Kënga Magjike’, ku u shpall fituese e këtij kompeticioni me këngën ‘E çmendur’, Anxhela Persisteri

   Aktorja seksi është shfaqur sërish mjaft provokuese në rrjetet sociale. 

   Sot është një nga ditët më të rëndësishme për çiftin shumë të përfolur për një ndarje të mundshme.

Pas suksesit në “Kënga Magjike”, Elhaida Dani ka publikuar “Amazing”, kënga origjinale pas së cilës ajo solli në shqip “E ngrirë”, me të

Lidhja e dashurisë së Chris Brown me Rihannën është komentuar gjatë në faqet rozë, por këtë herë janë bashkuar për një arsye tepër të veç

Një nga çiftet më të dashura në vendin tonë janë padyshim këngëtarja Orinda Huta dhe moderatori Turjan Hyska, të cilën verën që lamë pas

Pas humbjes së dy prindërve, këngëtarja e njohur shqiptare ka humbur vëllanë i cili është ndarë papritur nga jeta.

   Një fat i trishtë duket se po ndjek çiftin Aurela Hoxha dhe Mehdi Malkaj në garën e tyre në “Dance With Me”.

   Marinin e njohim të gjithë nga rolet e tij shumë të pëlqyera tek Portokalli.

   Ditët e fundit të gjitha mediat shkruajtën se biznesmeni Fatmir Hysenbelliu ishte në lidhje me modelen Megi Ndokaj.