Ish-asistentja akuzon De Niron për ngacmim seksual: Më kërkonte të...

05/10/2019 - 10:08

Robert De Niro i shtohet listës së VIP-ave të akuzuar për sulme seksuale. Një ish-punonjëse e tij, Graham Chase Robinson, e cila ka qenë asistentja e aktorit, pretendon se ai i bënte komente seksuale, tentonte ta prekte pa dëshirë, madje dhe e bullizonte.

Gruaja ka treguar se De Niro shpeshherë i bënte komente vulgare dhe i kërkonte të bënte detyra të tilla si heqja e të brendshmeve, varjen e rrobave dhe pastrimin e banesës së tij. Për këtë shkak ajo kërkon një dëmshpërblim prej 12 milionë dollarësh.

Por këto akuza nuk janë pranuar nga ana e De Niro-s. Vetë avokati i tij është shprehur se asgjë nuk është e vërtetë, por janë thjesht trillime në shenjë hakmarrjeje. Në Gusht aktori paditi gruan pasi kjo e fundit kishte shfrytëzuar postin e saj, duke bërë udhëtime në vende të ndryshme të botës dhe shpenzimet ja faturonte kompanisë se aktorit. Gjithashtu në padi shkruhej se gruaja nuk punonte, madje dhe kur ishte në punë shikonte seriale në Netflix.

Ndërkohë vetë Robinson i ka hedhur poshtë këto akuza, duke thënë se i vetmi qëllim i aktorit është që t’i shkatërrojë karrierën dhe reputacionin e saj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj shijon ditët me diell të tetorit në qytetin e Durrësit.

Ndarja e Mozzik dhe Loredanës ka qenë tema më e diskutuar kohët e fundit, shoqëruar me shumë kunja që ata i bënin njëri-tjetrit në rrjete

Këtë të shtunë, në emisionin “Pop Culture” në Top Channel, ka qenë i ftuar një personazh, i cili bëri zhurmë nëpërmjet një postimi në You

Kënga më e bukur e dekadës së fundit është “Video games” e Lana del Ray. Çmimi u dha nga ‘Q Awards’ në  Londër.

Këngëtarja shqiptare Rita Ora vazhdon të korrë sukses në arenën ndërkombëtare.

Mbrëmjen e kaluar, emisioni "Shqiptarët për shqiptarët", nisi puntatën e parë për këtë sezon por pa moderatoren Ola Bruko.

Prej 17 vitesh, aktorja e njohur Pavlina Mani dhe bashkëshorti i saj, regjisori Pirro Mani janë larguar në Shtetet e Bashkuara të Amerikë

Aktorja e njohur turke Alina Boz ka qenë gjithmonë e komentuar për rolet e saj të shumta në telenovelat turke nga të cilat mori dhe famën

Ish-zëdhënësja e Partisë Demokratike, Laura Vorpsi u bë nënë për herë të dytë pak muaj më parë.

Këngëtarja e famshme, Lady Gaga ka rënë nga skena gjatë performancës së saj të fundit në Las Vegas pasi po mbahej në krahët e një fansi k