Ish-bashkëshortja i kërkon De Niros gjysmën e pasurisë

09/06/2019 - 21:53

Ish-bashkëshortja e Robert De Niro ka kërkuar gjysmën e pasurisë së aktorit prej 500 milionë dollarë. Kërkesa e Grace Hightower u zbulua gjatë një seance gjyqësore në Gjykatën Supreme të Manhatanit të enjten. 64-vjeçarja nënshkroi një marrëveshje paramartesore në 2004 ku do merrte një apartament 6 milionë dollarë, 500.000 para kesh dhe 1 milionë dollarë mbështetje nga aktori.

Por avokati i Grace, Allan Mantel argumentoi se në marrëveshje thuhet se ajo kishte të drejtën e gjysmës së pasurisë që Robert De Niro do fitonte gjatë martesës, përfshirë edhe nga 35 bizneset e tij. Përveç karrierës në aktrim, Robert zotëron hotelin Greenwich, zinxhirët e restoranteve Nobu/Tribeca Grill, Festivalin e Filmit Tribeca dhe Canal Productions. Çifti pas më shumë se 20 vite martesë. Ata kanë së bashku dy fëmijë, Elliot, 20 vjeç dhe Helen, 6 vjeç.

Kjo nuk është ndarja e parë për çiftin që u martua në vitin 1997. Dy vite pas martesës, De Niro paraqiti kërkesën për divorc por që nuk u finalizua kurrë. Çifti u ribashkua, duke ripërsëritur betimet e martesës në vitin 2004. Aktori më parë ka qenë i martuar me aktoren Diahnne Abbott, nga viti 1976 deri më 1988. Nga martesa lindi një djalë, Raphael në vitin 1976 dhe fituesi i Oskar birësoi vajzën e Abbot, Drena, nga një marrëdhënie e saj e mërparshme.

De Niro gjithashtu ka dy fëmijë me ish-in e tij, Toukie Smith, djemtë binjakë Aaron dhe Julian.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Janë bërë prindër për herë të parë. Klea Huta dhe Elgit Doda janë bërë prindër të një djali. 

Së fundmi pjesë e protestave në SHBA për vdekjen e George Floyd ka qenë edhe reperi i famshëm botëror Tayga. 

Tashmë u kthyen në traditë intervistat e prestigjiozes ‘Vogue’ me personazhe të njohur, për të zbuluar mënyrat si po e kalojnë karantinën

Mediat amerikane thonë së fundmi se Meghan Markle ankohet se kunata e saj në pallatin mbretëror britanik Kate Middleton, mjafton të kërca

Një vit më parë, aktori i humorit Gaz Paja dhe partnerja e tij Ira Seferi kurorëzuan në martesë dashurinë e tyre.

Zbulohet shkaku i vdekjes së aktorit të Twilight, Gregory Tyree Boyce dhe të dashurës së tij, që u gjetën të vdekur në një banesë në Las

Reperi i njohur Noizy ishte i ftuar mbrëmjen e djeshme në programin “Në kurthin e Piter Pan”, ku foli për fëmijërinë e tij dhe momentin k

Këngëtarja e famshme, Dafina Zeqiri dhe kolegu i saj DJ Geek nisën pak kohë më parë një lidhje dashurie.

Karantina dhe kriza ekonomike ka prekur edhe Al Bano-n, që nuk mund t’u kthehet koncerteve live, dhe si shumë sipërmarrës është i shqetës