Iu drejtua publikisht kryeministrit për sahatin e pusit, Rama sqaron Ijen e Bes Kallakut

14/11/2017 - 11:18

Vendimi i kryeministrit Edi Rama për të vënë sahate për ujin e puseve, shkaktoi shqetësim të madh tek qytetarët shqiptarë, të cilët reaguan ashpër.

Një ndër këta qytetarë, ishte edhe gjyshja e aktorit të humorit, Bes Kallaku, Ija. Ka qënë vetë Besi i cili postoi dy video të gjyshes së tij drejtuar kryeministrit Rama lidhur me vënien e sahatit për pusin e ujit. 

Por, gjatë takimit që pati me banorët e Dibrës, kryeministri iu përgjigj edhe pyetjeve për këtë temë  dhe sqaroi se nuk bëhet fjalë për puset familjare, tashmë Ija mund të rrije e qetë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Moderatorja e njohur Fiori Dardha i ka prekur të gjithë ndjekësit e saj përmes një postimi në Instagram teksa ka ndarë me ndjekësit e saj

Teksa vazhdojnë turneun e tyre në Australi, gjatë një fjalimi në Sydney Princi Harry ka dhënë edhe disa indicie për shtatzëninë e Meghan.

Aktorja që luajti rolin e Melania Trump si një striptiste në videon e reperit T.I është shpehur se ka marrë një numër kërcënimesh me vdek

Kur vjen puna te veshja dukesha e Sussexit nuk gabon kurrë.

Këngëtari i njohur Bujar Qamili ka treguar së fundmi detaje nga projektet e tij të fundit muzikore.

Programi i fundjavës, “Shiko kush luan”, erdhi edhe këtë të shtunë plot argëtim e surpriza.

Me ardhjen në jetë të Ajkës, Xhensila u shkëput për disa muaj nga muzika, por sot këngëtarja shumë e dashur për publikun i gëzoi të gjith

Në disa raste të veçanta shpesh yjet e njohura sjellin imazhe nga arkiva e tyre.

Tashmë është zyrtare: Neymar është sërish beqar!