Jennifer Lopez gjobitet për foton e publikuar, shuma që do paguajë

09/10/2019 - 12:35

Ylli latin, Jennifer Lopez do të gjobitet e të detyrohet të paguajë 150 mijë dollarë për shkak të një fotoje që ka postuar në vitin 2017.

"Splazh News" ka gjobitur artisten e njohur pasi dy vite më parë ajo ka publikuar në Instastoryn e saj një foto të saj dhe të fejuarit Alex teksa ishin kapur për dore, e cila ishte shkrepur nga paparacët e portalit.

Lopez e ka shpërndarë foton në Instastoryn e saj, pa përmendur të drejtat e autorit, duke u bërë kështu e aksesueshme për t'u marrë nga të gjitha mediat e tjera.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Morena Taraka është një ndër personazhet e ekranit që pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit udhëtoi drejt Shqipërisë për t’ju ardhur në ndi

Pak ditë më parë, Justin Timberlake u fotografua nën shoqërinë e aktores Alisha Wainwright në New Orleans.

Aktorja me origjinë shqiptare me famë botërore Eliza Dushku do të japë ndihmën e saj për të prekurit e tërmetit të 26 Nëntorit në Shqipër

Pas tërmetit tragjik që goditi vendin tonë më 26 nëntor, këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha fluturoi drejt Shqipërisë për të takuar

Të shumtë janë emrat e personazheve të njohura të televizionit dhe showbiz-it që u solidarizuan me të prekurit nga tërmeti dhe ndihmuan m

Ai ishte një ndër personazhet e njohur të ekranit i cili u angazhua maksimalisht për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti në qytetin e Dur

Për tërmetin e së martës (26 nëntor), që la 51 persona të vdekur dhe qindra të tjerë të lënduar, u solidarizuan pothuajse të gjithë artis

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha ka mbërritur në fshatin Bubq, ku po sheh nga afër familjet e prekura nga tërmeti i

Ermal Meta, këngëtari me origjinë shqiptare i cili jeton në Itali ku është mjaft i famshëm është sensibilizuar me situatën e vështirë në

Këngëtarja Tuna Sejdiu iu është bashkuar ndihmave humanitare për të ndihmuar familjet e prekura nga tërmeti i fuqishëm që goditi vendin t