Johnny Depp akuzon ish-bashkëshorten për abuzim, kërkon 50 mln dollarë dëmshpërblim

21/05/2019 - 14:02

Ylli hollivudian Johnny Depp ka hedhur poshtë akuzat për keqtrajtim të ish-bashkëshortes Amber Heard, dhe ka thënë se ishte ajo që ka abuzuar gjatë marrëdhënies së tyre. Në dokumentet që ka dorëzuar në gjykatë si pjesë e padisë së tij për shpifje ku kërkon dëmshpërblim 50 milionë dollarë, Depp ka ngritur akuza kundër ish-gruas.

Avokati i Heard mohoi akuzut kundër klientes së tij. Johnny Depp paditi për shpifje ish-bashkëshorten pasi aktorja tha publikisht se ishte viktimë e abuzimit në familje.

“Unë kurrë nuk kam abuzuar me znj.Heard apo me ndonjë grua tjetër. Ajo ishte abuzuesja dhe unë isha viktima”, shtoi Depp.

Amber Heard dhe Johnny Depp u martuan në Los Angelos në Shkurt të vitit 2015. Në vitin 2016 çifti u divorcua dhe nënshkruan një marrëveshje që asnjëri prej tyre mos diskutonte publikisht marrëdhënien e tyre.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas përfundimit të emisionit "Why Not", moderatorja Roza Lati do të sjellë shumë shpejt një emision të ri.

Zyrtarisht dy këngëtarët Alban Skënderaj dhe Miriam Cani janë martuar në datën 7 maj të këtij viti në ishujt Maldive.

Britney Spears pas 30 ditësh në një qendër Wellness, është kthyer e shëndetshme.

Marshall Bruce Mathers Jr., babai biologjik i reperit Eminem është ndarë nga jeta në moshën 67-vjeçare në Fort Wayne, Indiana.

Aktori i famshëm turk Kivanc Tatlitug është shtruar në spital pasi u helmua nga ushqimi.

Lidhja e këngëtares Jonida Maliqi me aktorin e humorit Romeo Veshaj është konfirmuar pas publikimit të një video, ku ata ishin në një pis

Aktorja dhe këngëtarja Selena Gomez ka qenë në qendër të vëmendjes për shkak marrëdhënies saj me Bill Marry.

Bradley Cooper dhe Irina Shayk do qëndrojnë në shtete të veçanta pas ndarjes së tyre.

Para disa ditësh u njoftua se Elvana Gjata do të publikojë projektin më të ri për këtë fillim vere në Stamboll.

Këngëtarja e njohur, Tanerelle u vu në shënjestër të  kritikave dhe komenteve negative për dekoltenë e saj, pasi parakaloi në tapetin e k