Jonida Maliqi: RTSH nuk m'i ka dhënë ende lekët e pjesëmarrjes në Eurovision

11/07/2019 - 09:32

Pas pjesëmarrjes në Izrael "Eurovision 2019", ku Shqipëria u përfaqësua nga Jonida Maliqi me këngën "Ktheju Tokës", zhurma e këtij kompeticioni nuk është shuar ende. Në intervistat e saj të fundit, Jonida Maliqi ka zbuluar edhe më shumë nga prapaskenat e këtij edicioni dhe nga ajo eksperiencë e paharrueshme.

Në një intervistë të fundit që Jonida dha për "3shat", programi i ri nën drejtimin e dy binjakëve Romeo dhe Donald Veshaj, dhe Bora Zemanit, zbuloi në rubrikën "Makina e së vërtetës", se ajo ende nuk është paguar nga RTSH-ja për pjesëmarrjen në Eurovision.

Pyetjes nëse "paguhet kënga fituese nga RTSH-ja", Jonida iu përgjigj: "Me sa kam informacion po, por ende nuk ma kanë konfirmuar."

Ti nuk e di a paguhet kënga?

"E kam marrë vesh nga koleget e mia dhe nga ata që kanë qenë më parë pjesëmarrës".

Domethënë nuk i ke marrë ato para?

"Jo".

Shpreson t'i marrësh ndonjëherë ato para?

"Do t'i jap kohë dhe sigurisht, nëse do të jenë, patjetër që do t'i marr."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pak ditë më parë në mediat shqiptare qarkulloi lajmi se Inva Mula dhe bashkëshorti i saj, Ethem Ramadani i kishin dhënë fund martesës dis

Këngëtari Kastro Zizo ka dhënë një lajm të trishtë për të gjithë fansat.

Kylie Jenner dhe Travis Scott gjithmonë kanë ditur t'i surprizojnë fansat e tyre në lidhje me gjithçka nga marrëdhënia e tyre, që nga fil

Ish e dashura e Princ Harry, Ellie Goulding pritet që të martohet së shpejti.

Gigi dhe Bella Hadid kanë “kërcënuar” këngëtaren shqiptare Dua Lipa.

Interpretimi natën e ndarjes së çmimeve Oscar do të ishte vetëm fillimi i thashethemeve për një histori dashurie mes Bradley Cooper dhe L

Klaudia Pepa  ka nxitur dyshime se ka përjetuar kohët e fundit një rikthim të ish bashkëshortit, koreografit të njohur Albi Nako.

Reperi me origjinë shqiptare, Gashi krahas sukseseve në muzikën ndërkombëtare ka vendosur të sjellë në treg markën e tij të veshjeve.

Prej disa ditësh qarkullojnë lajme në portale se sopranoja e famshme Inva Mula është ndarë nga bashkëshorti i saj, Hetem Ramadani.

Këngëtarja shumë e dashur për publikun dhe ndër më të komentuarat në media, Jonida Maliqi është treguar gjithnjë e rezervuar për jetën pr