Jorida Tabaku shtatzënë për herë të dytë, ish-deputetja pret fëmijën e tretë

21/04/2019 - 14:23

Jorida Tabaku njihet si një ndër femrat më sharmante në politikën shqiptare. Gjithnjë e matur dhe duke ruajtur feminalitetin, Jorida ia ka dalë të jetë një ndër politikanet më të dashura për shqiptarët. Këtë herë një lajm i mirë vjen nga ish-deputetja e Partisë Demokratike.

Gazeta Shqiptare mëson se Tabaku është shtatzënë për herë të dytë. Duke qenë e angazhuar me aktualitetin politikë, ajo është përpjekur ta mbajë larg vëmendjes mediatike këtë gëzim që po përjeton. Duke qenë se politikania gëzon linja perfekte, vështirë se mund t’i duket barku i rrumbullakosur poshtë veshjeve formale.

Kujtojmë se Jorida ashtu edhe si kolegët e saj, është bërë pjesë e protestave, ku edhe pse është hedhur gaz lotsjellës, ajo nuk është larguar. Në 2017-n, Jorida dhe bashkëshorti i saj u bënë prindër për herë të parë të dy binjakeve, Arba dhe Iris. Edhe në atë kohë, Partia Demokratike ishte në një moment deçiziv, ku për tre muaj qëndroi në çadër përpara Kryeministrisë.

Edhe përpara dy viteve, edhe pse ishte në pritje të vajzave të saj, Tabaku nuk e braktisi kauzën, duke qëndruar së bashku me deputetët e tjerë në çadër. Edhe këtë herë, që politikania është përsëri shtatzënë, ajo ka vendosur ta ‘anashkalojë’ këtë fakt, duke u renditur së bashku me kolegët në vendimet që merren.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prej shumë kohësh përflitet se Kiara Tito dhe Butrint Imeri janë në një lidhje, por asnjëri nuk ka pranuar asnjëherë asgjë, madje kur jan

Çdo këngë e tij kthehet në hit por reperi i njohur shqiptar Capital T ka menduar të heqë dorë nga muzika.

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora aktualisht ka nisur turneun për albumin e saj më të fundit "Phoenix", dhe mbrëmjen e kalu

Çifti i njohur i këngëtarëve, Miriam Cani dhe Alban Skënderaj kanë kurorëzuar në fshehtësi lidhjen e tyre në martesë pas 12 vitesh së bas

Rreth një javë më parë aktorja e njohur Jonida Vokshi ka qenë e ftuar në emisionin ‘Xing me Ermalin’ ku ka shpalosur shumë të pathëna nga

Teksa mbrëmjen e djeshme zhvillohej protesta e opozitës, ku ishin mijëra persona në shesh, te Hotel Rogner, shumë pranë protestës, martoh

“2 gisht mjaltë”, filmi me produksion të Ermal Mamaqit ka qenë një sukses në Shqipëri.

Këtë vit, shumë vajza të njohura shqiptare patën fatin që të parakalonin në tapetin e kuq të Festivalit të Filmit në Kanë.

Sezoni i parë i ‘Dua të të bëj të lumtur’ ka qenë i mbushur me histori prekëse dhe emocionuese në të njëjtën kohë, duke ‘gozhduar’ publik

Akuzat për mashtrimin e çiftit zvicerian që e kanë vënë në qendër të vëmendjes reperen Loredana Zefi prej disa ditësh, bënë që ajo të anu