Ju kujtohet Era tek “Njerëz dhe fate”? Shikoni si duket ajo sot (FOTO)

Postuar: 21/04/2017 - 12:08

Trajtonte ngjarjet e fenomeneve të viteve ’90 në një mënyrë të tillë sa edhe sot mbahen mend. Seriali “Njerëz dhe Fate” do të ishte një nga serialet më të suksesshëm në Shqipëri, me një kast të mrekullueshëm aktorësh.

Një prej këtyre aktoreve mbetet edhe personazhi i Erës, emri i të cilës është Enerjeta Jani. Por ku ndodhet ajo sot?

Menjëherë pas kësaj telenovele, karriera e saj u përqendrua më shumë në teatër ku dhe interpretoi vepra të ndryshme si “10 vjet martesë”, “Vdekja e një mbretëreshe”, “Me dyer të mbyllura”, ndër të tjera.

Si regjisore ajo ka sjellë disa vepra në skenën e Teatrit. “Era” është martuar me aktorin Genci Fuga dhe të dy janë prindër të dy fëmijëve.

Më poshtë mund të shihni disa foto, ku dallohet qartë ndryshimi i saj pas “Njerëz dhe Fate”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja e njohur Adelina Ismajli prej kohësh është martuar me Val Krasniqin dhe pak muaj më parë lidhja e tyre u plotësua me ardhjen n

Jemi mësuar t’i shohim fytyrat e tyre kudo, në televizion e kopertina revistash.

Sot është një ditë e shenjtë për të gjithë besimtarët myslimanë.

Humoristi i njohur italian, Gene Gnocchi e ka komentuar në formë ironie mundësinë e Filipo Inzagit për t’u bërë trajneri i ardhshëm i kom

Nga qyteti ku kandidon për një mandat tjetër deputeti, kryeministri i vendit Edi Rama duket se po kalon momente të këndshme familjare.

Ditën e sotme është bërë publike ndarja e këngëtares së njohur Jonida Maliqi me bashkëshortin e saj prej 17 vitesh, biznesmenin Gent Priz

Reperi Arkimed Lushaj, i cili njihet me emrin e skenës si Stresi, e kemi parë shpesh kohët e fundit së bashku me të atin të ishte i prani

Këngëtari i njohur Harry Style ka humbur një njeri shumë të afërt.

Tashmë duket se është zyrtare, Jonida Maliqi dhe bashkëshorti i saj biznesmen Gent Prizreni po ndahen.

Dhjetë ditë më parë, Presidenti i Republikës nderoi me dekoratën Mjeshtër i Madh një sërë artistësh dhe profesionistësh vendas.