"Kam sakrifikuar shumë...", Merita Halili rrëfen të pathënat e jetës së saj

16/07/2019 - 18:08

Merita Halili është një ndër këngëtaret më të preferuara dhe të njohura të muzikës popullore, e cila ka depërtuar në të gjitha skajet e Shqipërisë.

Ajo jeton prej më shumë se 20 vite në Amerikë së bashku me familjen e saj, por kjo gjë nuk e ka ndaluar aspak që të jetë e pranishme në gëzimet e shqiptarëve duke kënduar me zërin e saj të mrekullueshëm.

Ditën e sotme, ajo ishte e ftuar në emisionin “Rreze Dielli”, ku tregoi sakrificat e një nëne me 3 fëmijë të vegjël në një vend të madh e të largët si Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Duke folur për vajzat e saj këngëtarja nuk kishte si t'i mbante lotët.

“Unë kam sakrifikuar shumë si nënë. Jam marrë shumë me vajzat, sepse Raifi në fillimet e para bënte 3 punë, sepse unë i kisha të vogla vajzat dhe nuk kisha dëshirë t'i çoja nëpër çerdhe, kopshte, e thashë se është më mirë t'i rris vetë. Kur kisha aktivitetet i kam lënë me gra shumë të mira, që ishin nga Shqipëria. Ka patur edhe momente, që i kam marrë me vete. U kam vendosur pambuk tek veshët për shkak të zhurmave. Këto kanë qenë sakrificat e para të miat dhe nuk ka qenë e lehtë, i kam rritur me edukatë. Sa herë, që flas për to emocionohem.”- është shprehur këngëtarja për vajzat e saj në studion e “Report Tv”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy aktorët e njohur turq Halit Ergenç dhe Berguzar Korel kanë konfirmuar lajmin që qarkullon në media se janë në pritje të fëmijës së tyr

Meghan Markle është e pakapshme. Pasi ka mbyllur kapitullin e pushimeve ajo i kthehet punës së saj.

Pavarësisht se jetojnë në Amerikë, reperi Gashi ka treguar shpesh herë se prindërit e tij i duan traditat.

Pasi hoqi dorë nga modelingu, Angla Martini do të sjellë shumë shpejt librin me sekrete nga jeta e saj, për të cilin ka dhënë një intervi

Britney Spears ka kaluar një periudhë të vështirë kohët e fundit dhe duket se kjo ka ndikuar edhe në perceptimin e saj për jetën.

Pas 11 ditë nga shpallja e ndarjes, aktori Liam Hemsworth ka nisur procedurat e divorcit nga këngëtarja Miley Cyrus.

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa është imazhi i ri i firmës "Yves Saint Laurent".

Modelja shqiptare Adrola Dushi prej disa vitesh është zhvendosur në Amerikë për të zhvilluar karrierën e saj në tokën e ëndrrave.

Këngëtari Flori Mumajesi është shfaqur për herë të parë në publik pas lajmeve për gjendjen e tij të rrënuar ekonomike.

Pas 6 vitesh lidhje çifti i njohur i showbiz, aktorët Katie Holmes dhe Jamie Foxx nuk janë më bashkë.