Katy Perry, femra më e paguar në industrinë e muzikës

20/11/2018 - 21:11

Katy Perry renditet e para në listën e femrave më të paguara në industrinë e muzikës për vitin 2018.

Kjo nuk është hera e parë që ylli kryeson klasifikimin e revistës prestigjoze “Forbes”.

Sipas revistës, Perry ka një fitim prej 83 milionë dollarë. Pas saj, renditet Taylor Swift dhe në vend të tretë Beyonce.

Lista

1.Katy Perry
2.Taylor Swift
3.Beyoncé
4.Pink
5.Lady Gaga
6.Jennifer Lopez
7.Rihanna
8.Helene Fischer
9.Celine Dion
10.Britney Spears

Në vitin 2015, “Forbes” rendiste Katy Perry si femra më e paguar, me plot 135 milionë dollarë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E njohur për karizmën, origjinalitetin dhe spontanitetin e saj, atletja e njohur Klodiana Shala teksa ishte e ftuar në “E Diell” tregoi s

Irma Libohova ka qenë mbrëmjen e djeshme e ftuar në emisionin ‘Thumb’, të dy moderatoreve Fatma dhe Aulona.

Aktorja e famshme turke, Merve Bolugur, raportohet se është kërcënuar me publikimin e fotove dhe videove të saj private.

Monika Belluci është shfaqur e mrekullueshme në tapetin e kuq të Festivalit të kinemasë.

Edhe pse është moderatore dhe aktore e suksesshme, Jonida Vokshi është treguar gjithnjë e rezervuar dhe hermetike për jetën e saj private

Kryetarja e grupit parlamentar demokrat, është njohur me partnerin e saj kur ka qenë vetëm 16 vjeçe.

Capital T njihet si ndër reperët më të suksesshëm në industrinë muzikore shqiptare, por prej 4 vitesh ai nuk ka dhënë asnjë intervistë e

Disa muaj më parë Stine u divorcua nga partnerja e tij, këngëtarja Graciela me të cilën ka dhe një vajzë.

Nga studio e emisionit të tij "Late Night Show", këngëtari dhe moderatori Kastro Zizo ka theksuar se nuk është gay.

Nora dhe Roberti vazhdojnë të jenë një prej çifteve më të komentuara në showbiz-in shqiptar.