Koncerti madhështor i Rita Orës në Kosovë çmend serbët: Për ne nuk ekziston më!

18/02/2018 - 11:12

Rita Ora ishte në Prishtinë ditën e djeshme, ku ka mbajtur një koncert madhështor në kryeqytetin kosovar. E gjithë kjo në vigjiljen e përvjetorit të dhjetë të pavarësisë së Kosovës, të cilën ende nuk po munden ta kapërdijnë serbët.

Publikimet e fotografive të Rita Orës në llogarinë personale në Instagram, ku në fokus është Kosova, kanë bërë që të irritohen fqinjët tanë verior.

Sipas portalit serb, Blic mijëra serbë janë “çmendur” me një prej imazheve të këngëtares shqiptare e cila kishte veshur një tutë me mbishkrimin Kosova, të cilën po e konsiderojnë si krahinë jugore të Serbisë.

“Para stuhisë, ne jemi më afër shfaqjes sime. Këto xhaketa janë bërë për një rast të veçantë dhe të gjitha të ardhurat nga shitjet shkojnë për qëllime bamirësie”, shkroi Ora.

Qëndrimi i saj i ka mërzitur shumë serbë, të cilët nuk i kanë kursyer fjalët, duke i dërguar komente të tilla, si “Kosova ishte Serbi”, “duhet të edukohesh më shumë”, ndërsa nuk kanë lënë anash me fyerjet e tyre edhe sharjet në drejtim të fansave të këngëtares, shkruan Express.

Pas përfundimit të koncertit ka udhëtuar drejt kryeqytetit britanik të Londrës, ku gjatë ditës së mërkure do të shfaqet në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Brit Awards.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Moderatori i njohur Ardit Gjebrea e ka bërë gjithnjë të ditur “nepsin” e tij për ushqime të ndryshme.

Paul McCartney ka mbajtur një koncert live në Londër, ku 1 orë pas nisjes së tij i është bashkuar edhe Ringo Starr, për të kënduar së bas

Ajo është një nga nënat e reja më seksi në showbiz-in shqiptar. 

Sabri Fejzullahu ka zgjedhur që të vijë në një projekt të ri muzikor me këngëtaren Morena, e cila u shpall “Miss Kosova” në vitin 2010.

Justin Bieber ka filluar një kapitull të ri romantik me bashkëshorten e tij Hailey Baldwin, por në zemrën e tij ka ende një hapësirë për

Kontakti i fundit mes Thomas Markle dhe Meghan Markle daton në maj në prag të martesës së saj me princin Harry.

Qysh në fëmijëri ishte në qendër të vëmendjes dhe tani si një kampione e stilit, Kendall është bërë modelja më e paguar e botës si dhe më

Dua Lipa dhe Paris Hilton janë yje shumë të famshme, secila në fushën e saj, ndërsa kur bëhen bashkë, padyshim që marrin vëmendjen e fans

Në lajmet që qarkullojnë lidhur me familjen mbretërore, thuhet se princi William mendon se Meghan po e largon Harry-n nga familja.

Mbase, po të mos ishte për “Kënga Magjike”, këtë detaj mund të mos e kishim kapur, por paparazzi i Panorama Plus i ka ndjekur këngëtarët